Mecze reprezentacji Polski odwołane? Wymowny wpis

Piłka nożna
Mecze reprezentacji Polski odwołane? Wymowny wpis
fot. PAP
Mecze reprezentacji Polski odwołane? Wymowny wpis

Wszystko wskazuje na to, że zaplanowane na 27 i 31 marca towarzyskie mecze reprezentacji piłkarskiej z Finlandią i Ukrainą zostaną odwołane z powodu epidemii koronawirusa. Zasugerował to na Twitterze sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

W piątek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że każdy Polak powracający do kraju z zagranicy zostanie poddany 14-dniowej kwarantannie. Sawicki zacytował komunikat Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w tej sprawie na Twitterze.

 

Odwołano mecze PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi i II ligi

 

 Tak więc w kwestii marcowych meczów towarzyskich Reprezentacji Polski praktycznie wszystko jest już jasne.... We wtorek zastanowimy się i rozpatrzymy scenariusze jak, kiedy i co dalej.... Wyjdziemy z tego wszyscy mocniejsi - skomentował. 

Później do wpisu odniósł się również rzecznik prasowy PZPN i team manager reprezentacji Jakub Kwiatkowski, zamieszczając z kolei rekomendację Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) o przełożeniu wszystkich międzynarodowych meczów zaplanowanych na marzec i kwiecień. - Ogólne zasady piłki nożnej, która nakładają na kluby obowiązek zwolnienia zawodników na międzynarodowe mecze, nie będą miały zastosowania w zbliżających się okienkach w marcu i kwietniu - podkreślono w komunikacie FIFA.

 

 

- Komunikat rozesłany właśnie przez FIFA równie znaczący - stwierdził Kwiatkowski.

 

Odwołanie rozgrywek nie przeszło bez echa. PZPN zaproponował kibicom alternatywę

 

Biało-czerwoni mają zaplanowane spotkania towarzyskie z Finlandią we Wrocławiu 27 marca i z Ukrainą w Chorzowie cztery dni później. Już wcześniej zdecydowano, że na te mecze nie zostaną wpuszczeni kibice. Szansa, że w ogóle się odbędą, jest już minimalna.

 

Pandemia zapalenia płuc, wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa, wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ok. 133 tys. przypadków zakażenia i blisko 5 tys. zgonów. W Polsce zmarły dwie osoby.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJv

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie