Gwiazda fińskiego biathlonu zakończyła karierę

Zimowe
Gwiazda fińskiego biathlonu zakończyła karierę
fot. PAP

Gwiazda fińskiego biathlonu Kaisa Makarainen ogłosiła zakończenie kariery. 37-letnia zawodniczka poinformowała o tym na Facebooku. W ostatnim występie zajęła w Kontiolahti czwarte miejsce w biegu na dochodzenie na 10 km, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata.

"Na tym stadionie w 2003 roku zaczynałam swoje treningi biathlonowe i właśnie dzisiaj kończy się moja sportowa kariera. Nie tak jak chciałam, nie tak jak sobie to zaplanowałam, bez kibiców, ale niestety na to nie mam wpływu" - napisała.

 

 

Makarainen znana jest z tego, że w najważniejszych momentach nie wytrzymywała presji. Ma w dorobku trzy Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, 27 wygranych w zawodach tego cyklu, w których 85 razy stawała na podium. Ale ma tylko jeden złoty medal mistrzostw świata, jeden srebrny i cztery brązowe.

 

ZOBACZ TEŻ: Fourcade wygrał na pożegnanie. Boe z Kryształową Kulą

 

"Dobrze się czuję z podjętą decyzją, mimo że nie przyszła mi łatwo i jest emocjonalna. Za mną trudny sezon, ale nie to będę pamiętać. Wspomnienia są piękne, bo moja przygoda z biathlonem miała wiele jasnych stron" - dodała Finka.

 

W dorobku brakuje jej medalu igrzysk, mimo że w sezonach olimpijskich była zawsze w dobrej dyspozycji.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie