Mistrzostwa Europy jeszcze w tym roku? UEFA rozważa nietypowy wariant!

Piłka nożna
Mistrzostwa Europy jeszcze w tym roku? UEFA rozważa nietypowy wariant!
fot. PAP
Euro 2020 odbędzie się w grudniu?

Wiele było głosów mówiących o możliwym przesunięciu Euro 2020 na przyszły rok ze względu na pandemię koronawirusa. Media mówią jednak o innym scenariuszu, który rozważa UEFA. Dość nietypowo impreza miałaby odbyć się jeszcze w tym roku.

Przesunięcie mistrzostw Europy na przyszły rok wydawało się logicznym scenariuszem. UEFA nie mogła sobie pozwolić na ogromne straty finansowe i rozegranie turnieju w tym roku, gdy na świecie szaleje pandemia koronawirusa COVID-19.

Zobacz: Bereszyński zakażony koronawirusem

 

Organizacja rozważa nietypowy ruch, aby niejako upodobnić się do FIFA. Według Telegraph jeden ze scenariuszy zakłada przesunięcie wielkiego turnieju na grudzień 2020 roku, aby umożliwić finisz obecnego sezonu największym europejskim ligom, w tym Premier League, Bundeslidze czy La Liga. Taki scenariusz zakładałby dogranie sezonu 2019/2020 latem lub wczesną jesienią tego roku.

 

W ostatnich kilkudziesięciu godzinach rozgrywki zawiesiły wszystkie duże europejskie ligi. Jako ostatnie taką decyzję podjęły władze Premier League oraz Bundesligi.

 

Mistrzostwa Europy jeszcze nigdy nie były rozgrywane zimą. Śnieg na arenach walki o ME byłby z pewnością dużą nowością dla kibiców.

 

Zobacz: Premier Japonii pewny swego! "Bez problemu zorganizujemy igrzyska olimpijskie

 

Niewykluczone, że UEFA będzie jednak dążyła do rozegrania Euro 2020 w pierwotnym terminie. Podobną decyzję zapowiada premier Japonii, Shinzō Abe w kwestii rozegrania igrzysk olimpijskich w Tokio, kilka tygodni później.

 

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie