Wielki gest Ronaldo! Zamieni swoje hotele na szpitale?

Piłka nożna
Wielki gest Ronaldo! Zamieni swoje hotele na szpitale?
fot. PAP
Cristiano Ronaldo zamierza pomóc swoim rodakom w walce z koronawirusom. Zamieni swoje hotele na szpitale.

Na całym świecie trwa walka z pandemią koronawirusa. Skala występowania zakażenia jest tak duża, że w wielu szpitalach brakuje miejsc dla chorych. Jeszcze rano media informowały, że Cristiano Ronaldo postanowił pomóc rodakom i przekształcić swoje hotele właśnie w szpitale. Ta informacja została jednak uznana za fałszywą.

Nieprawdziwa informacja obiegła światowe media. Podała ją m.in. Polska Agencja Prasowa, powołując się na hiszpańską "Marcę". Dziennik informował, że pacjenci będą mogli korzystać bezpłatnie ze szpitali w hotelach napastnika Juve i zostaną objęci profesjonalną opieką medyczną, za którą zapłaci CR7.

 

"Marca" wycofała już tekst. Pozostały linki w mediach społecznościowych, które teraz prowadzą do tekstu o koronawirusie w Serie A. Okazuje się, że źródło gazety - Edgar Caires, były szwagier Portugalczyka - wycofał się z tego, co powiedział wcześniej.

 

Fake News wypłynął też wczoraj wieczorem z portugalskiego dziennika "Arena Desportivo". Po tym jak informacji nie potwierdził nikt z najbliższego otoczenia piłkarza, redakcja wydała oświadczenie przyznając się do błędu:

 

"Wczoraj opublikowano na naszej stronie tekst o tym, że Cristiano Ronaldo zamienia swoje hotele w szpitale, aby pomóc w walce wszystkich z koronawirusem! Informacja krążyła już na kilku stronach na Facebooku, ale to, co skłoniło nas do publikacji, to fakt, że podała ją Paula Carvalho, osoba, do której mamy wielki szacunek, prezes stowarzyszenia non-profit".

 

ZOBACZ TEŻ: Bereszyński zakażony koronawirusem

 

Redakcja dodała, że od razu próbowała potwierdzić informację u kogoś z otoczenia Ronaldo, ale nie udało jej się. To wszystko – jak argumentuje Arena Desportivo – w połączeniu z tym, że Portugalczyk "przyzwyczaił do tak wspaniałych gestów", zdecydowało, że opublikowano tekst.

 

Dziennikarze dodali, że po pewnym czasie skontaktowała się z nimi Pauli Carvalho i przekazała, że ona też została wprowadzona w błąd.

 

"Przepraszamy wszystkich naszych obserwujących" – dodała redakcja.

 

Ronaldo ma luksusowe hotele na Maderze oraz w Lizbonie.

 

W związku z pandemią koronawirusa, wszystkie najważniejsze piłkarskie rozgrywki w Europie zostały przełożone na nieokreślony jak na razie termin. Pod sporym znakiem zapytania stoi planowe rozegranie mistrzostw Europy, które miały się rozpocząć 12 czerwca meczem Turcja - Włochy.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze