Kwarantanna Smarzek. Polska siatkarka miała kontakt z osobą zakażoną

Siatkówka
Kwarantanna Smarzek. Polska siatkarka miała kontakt z osobą zakażoną
fot. Cyfrasport
Malwina Smarzek-Godek.

Bergamo to epicentrum epidemii koronawirusa we Włoszech. W mieście tym przebywa obecnie czołowa polska siatkarka Malwina Smarzek-Godek, która jest zawodniczką tamtejszego klubu Zanetti. Cała drużyna musiała poddać się kwarantannie, bo zawodniczki miały kontakt z osobą zakażoną.

– W niedzielę skończyła nam się oficjalna kwarantanna. Byłyśmy na niej całym zespołem, ponieważ miałyśmy kontakt z osobą zakażoną. Niby się skończyła, ale tak naprawdę niewiele to zmienia, bo jako cały kraj jesteśmy właściwie na kwarantannie... Mamy właściwą opiekę i kontrolę zapewnioną przez klub, a jeśli chodzi o nasze zdrowie, jest w porządku. Jeśli ktoś wykazuje jakiekolwiek objawy, od razu jest reakcja. Dwie dziewczyny od nas miały zrobiony test na koronawirusa, ale wyniki okazały się negatywne – powiedziała Smarzek-Godek w rozmowie z "Super Expressem".

 

Ostatnie ligowe spotkanie siatkarki Zanetti Bergamo rozegrały w drugiej połowie lutego. Rozgrywki zostały zawieszone do 3 kwietnia, ale ta data wznowienia rywalizacji sportowej wydaje się dziś nierealna. Sytuacja we Włoszech wciąż jest niezwykle dramatyczna i nic nie wskazuje na to, że nastąpi nagła poprawa.

 

CZYTAJ TEŻ: Smarzek-Godek: Karetki, wojsko i policja na ulicach, a my możemy co najwyżej... poćwiczyć z Chodakowską

 

– Nie ma dobrych wiadomości z Bergamo, zresztą wszyscy widzą, co podają media społecznościowe i co można zobaczyć w internecie. Na szczęście z mężem czujemy się bezpiecznie. Nie brakuje nam w domu jedzenia ani niczego innego. Siedzimy w domu i czekamy na dalsze informacje od federacji. Do tej pory nie anulowano jeszcze sezonu ligowego, dalej jest on zawieszony. Domyślamy się jednak wszystkie, że kontynuacja ligi jest raczej niemożliwa – przyznała siatkarka.

 

Liderka polskiej kadry aktywnie włączyła się do walki z epidemią. Przekazała na licytację trzy koszulki reprezentacyjne oraz piłkę z autografem.

 

"W walce przeciwko COVID-19 gramy wszyscy w jednej drużynie. Chciałabym dołączyć do licytacji charytatywnych na rzecz wyznaczonych szpitali, pomagając w walce z koronawirusem. Wystawiam do walki koszulkę reprezentacji Polski z autografem, w której występowałam w 2019 roku oraz piłkę marki hummel z autografem" – napisała Smarzek-Godek na swym profilu na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W walce przeciwko COVID-19 gramy wszyscy w jednej drużynie. Chciałabym dołączyć się do licytacji charytatywnych na rzecz wyznaczonych szpitali, pomagając w walce z Korona Wirusem. Wystawiam do walki koszulkę reprezentacji Polski z autografem, w której występowałam w Reprezentacji w 2019 r. oraz piłkę marki hummel z autografem. Licytujcie pod postem na INSTAGRAMIE do godz. 23:59 28.03.2020 Zwycięzca wpłaca pieniążki na https://www.siepomaga.pl/koronawirus I wysyła potwierdzenie przelewu. Pomożecie? Kto kolejny włączy się do tego #dobregochallengu ? #covid_19 @hummelpolska @hummelsport @polskasiatkowka_official @siatkowkawobiektywie @siatkowka_polski_sport.pl @przeglad

Post udostępniony przez Malwina Smarzek-Godek 🇵🇱🏐 (@mali.smarzek)

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, Polsat Sport, sport.se.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie