UEFA przełożyła finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy! Przestała wierzyć w dokończenie sezonu?

Piłka nożna
UEFA przełożyła finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy! Przestała wierzyć w dokończenie sezonu?
fot. PAP
UEFA przełożyła finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy

Po wielu spekulacjach na temat zakończenia sezonu europejskich pucharów w obliczu koronawirusa, UEFA podjęła decyzję o przełożeniu finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Ten drugi miał odbyć się w Gdańsku.

Finał Champions League miał odbyć się 27 czerwca w Stambule, z kolei finał LE - trzy dni wcześniej w Gdańsku. Te terminy są już nieaktualne. Po tym, jak UEFA wyznaczyła nowe daty finałów, teraz organizacja postanowiła zrezygnować z tych planów. Wszystko ma oczywiście związek z postępującą na terenie Starego Kontynentu pandemią koronawirusa.

 

Zobacz: Barcelona zmuszona sprzedać Ter Stegena? Jest priorytetem Bayernu

 

Wiele osób krytykowało organizację za przedłużenie rozgrywek Champions League, gdy zagrożenie koronawirusem było już bardzo duże. Jeden z włoskich lekarzy przyznał nawet, że to spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów między Atalantą, a Valencią w Mediolanie znacznie przyczyniło się do wybuchu epidemii koronawirusa.

 

- To była bomba biologiczna - powiedział Fabiano Di Marco jest szefem oddziału pulmonologii w szpitalu im. Papieża Jana XXIII w Bergamo.

 

Zobacz: Ten mecz spowodował wybuch pandemii koronawirusa w Europie? (WIDEO)

 

Wydaje się więc, że UEFA powoli zaczyna wątpić w możliwość dokończenia tego sezonu. Jako ostatnie rozegrane zostały spotkania 1/8 finału LM oraz LE - te ostatnie już bez udziału kibiców.

 

W ostatnich tygodniach odwołano niemal wszystkie najważniejsze europejskie rozgrywki. Pojawia się coraz więcej głosów, że powrót na boisko będzie możliwy dopiero w perspektywie kilku miesięcy.

 

 

Wcześniej organizacja przełożyła mistrzostwa Europy na przyszły rok.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie