Członek WHO potwierdza: Mecz Ligi Mistrzów przyspieszył pandemię koronawirusa

Piłka nożna
Członek WHO potwierdza: Mecz Ligi Mistrzów przyspieszył pandemię koronawirusa
fot. PAP
Członek WHO: Spotkanie Atalanty Bergamo z Valencią w Lidze Mistrzów przyspieszyło epidemię koronawirusa.

Jak stwierdził profesor Walter Ricciardi, członek Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), spotkanie Atalanty Bergamo z Valencią w Lidze Mistrzów przyspieszyło epidemię koronawirusa. Doradca włoskiego ministra zdrowia potwierdził tym samym tezę Fabiano Di Marco, którą wygłosił kilka dni temu.

Przypomnijmy - Di Marco, szef oddziału pulmonologii w szpitalu im. Papieża Jana XXIII w Bergamo, przyznał, że jego zdaniem mecz Champions League, który został rozegrany 19 lutego, przyczynił się do rozwoju koronawirusa w Europie. Podobnie uważa Ricciardi.

- Moim zdaniem ten mecz odegrał ważną rolę. Wielu mieszkańców Bergamo skupiło się tego dnia na stadionie i w jego okolicach. Nie ma przypadku w tym, że Bergamo jest najbardziej dotknięte pandemią koronawirusa, a także w tym, że osoby z Walencji przeniosły wirus do Hiszpanii - ocenił w rozmowie z włoskimi mediami.

Pierwszy piłkarz Atalanty z koronawirusem


Mecz Atalanty z Valencią został rozegrany na stadionie San Siro w oddalanym o kilkadziesiąt kilometrów od Bergamo Mediolanie. Z perspektywy trybun starcie oglądało 44236 kibiców. O tym, że organizacja tego spotkania była kiepskim pomysłem, wypowiedział się także kapitan ekipy prowadzonej przez Gian Piero Gasperiniego, Alejandro Gomez.

- Rozegranie spotkań w Mediolanie i Walencji było straszną decyzją. Nie było żadnego sprawdzania samopoczucia, wszyscy mieli to gdzieś. Myślę, że obecna sytuacja w Lombardii ma wiele wspólnego z tamtym meczem na San Siro. Na trybunach było 45 tysięcy kibiców, przy meczu pracowało wiele tysięcy ludzi. Ze 120 tysięcy mieszkańców Bergamo, 45 zjawiło się na stadionie. Żona jechała do Mediolanu trzy godziny, a normalnie zajmuje jej to 40 minut. Ciężko mi teraz myśleć o futbolu - ocenił argentyński napastnik.

 


W pierwszym meczu Atalanta ograła "u siebie" 4:1 drużynę "Nietoperzy". W rewanżu, który rozegrano 10 marca, ponownie górą byli Włosi, wygrywając 4:3. Bohaterem rewanżowego starcia był Josip Ilicić, autor czterech goli dla rewelacji Serie A.

W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarły 743 osoby zakażone koronawirusem - podała we wtorek Obrona Cywilna. Łączny bilans zmarłych wzrósł tym samym do 6820. W całym kraju jest obecnie 54 tys. zakażonych, o 3600 więcej niż dzień wcześniej. Od początku kryzysu epidemiologicznego, który wybuchł ponad miesiąc temu, potwierdzono 69 tys. przypadków koronawirusa. Wyleczonych zostało dotąd 8300 chorych. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa prawie 3400 osób.

 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze