Ogromna zmiana w Zenicie Kazań! Legenda opuszcza pokład

Siatkówka
Ogromna zmiana w Zenicie Kazań! Legenda opuszcza pokład
fot. Cyfrasport
Aleksiej Werbow był przez wiele sezonów podporą klubu z Kazania.

W stolicy Tatarstanu spędził sześć sezonów jako zawodnik, a następnie rozpoczął tu swą szkoleniową karierę. Grając na pozycji libero, wywalczył z tym klubem wszystko, co było do zdobycia i stał się jego legendą. Aleksiej Werbow rozstał się z Zenitem Kazań.

Werbow jest legendą klubu z Kazania. Słynny libero w ciągu sześciu sezonów rozegrał 238 meczów dla Zenita, zdobywając wszystkie możliwe trofea. Ligę Mistrzów wygrał aż czterokrotnie, raz triumfował w Klubowych Mistrzostwach Świata, do tego doszły mistrzostwa Rosji, krajowe Puchary i Superpuchary.

 

W grudniu 2019 roku zastąpił Władimir Alekno na stanowisku pierwszego trenera, ale doświadczony szkoleniowiec pozostał w Zenicie i pełnił funkcję konsultanta.

 

Największym sukcesem Werbowa było wywalczenie Pucharu Rosji. W finale rozegranym 26 grudnia jego podopieczni wygrali z Zenitem Petersburg 3:0. W Lidze Mistrzów nie udało się ekipie z Kazania przebrnąć przez fazę grupową. Zasadniczą część sezonu rosyjskiej Superligi zakończyli na drugim miejscu, dającym bezpośredni awans do Final Six. Wciąż nie doszło do oficjalnego zakończenia sezonu w Rosji, ale ruchy kadrowe w klubach i wysyłanie do domów zawodników zagranicznych, mogą świadczyć o tym, że rywalizacja nie zostanie już wznowiona.

 

ZOBACZ TEŻ: Koniec sezonu siatkarskiego w Rosji? Powrót w maju to absurdalny pomysł!

 

W Zenicie Werbow był głównym trenerem, blisko jednak współpracującym z Alekno. Teraz chce pracować samodzielnie i w przyszłym sezonie poprowadzi najprawdopodobniej inny klub rosyjskiej Superligi.

 

– Kazań stał się drugim domem dla mnie i dla mojej rodziny. Tutaj spędziłem najlepsze lata swej siatkarskiej kariery i wiele osiągnąłem. Będę miał wiele dobrych wspomnień z kariery w Zenicie. W Kazaniu wiele wygrałem jako zawodnik, a potem otworzono mi tu drogę do zawodu trenera, za co jestem wdzięczny zarządowi klubu. Życzę drużynie sukcesów w kolejnych sezonach. Zenit i Kazań na zawsze pozostaną w moim sercu! – powiedział Werbow na pożegnanie z klubem.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Volleyball Club Zenit-Kazan (@volleyzenit)

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze