Gwiazda Stanów Zjednoczonych odłożyła zakończenie kariery! Celem złoto na IO

Siatkówka
Gwiazda Stanów Zjednoczonych odłożyła zakończenie kariery! Celem złoto na IO
fot. PAP
Kapitan reprezentacji USA musi poczekać jeszcze rok z zakończeniem kariery.

Po zdobyciu dwóch medali olimpijskich, Jordan Larson-Burbach chciała zakończyć swoją bogatą karierę złotem w Tokio. 33-latka musi jednak odłożyć plany o zakończeniu kariery o kilkanaście miesięcy, bowiem igrzyska olimpijskie prawdopodobnie odbędą się w przyszłym roku.

- Wszyscy jesteśmy nieco zbici z tropu. Najbardziej doceniam jednak to, że igrzyska olimpijskie nie zostały całkowicie odwołane. To byłoby dziesięć razy gorsze. Ta sytuacja dała nam więcej czasu do przygotowań. Zakładanie koszulki USA oznacza dla mnie wszystko. Nie mam problemu z tym, że moja kariera potrwa jeszcze rok - powiedziała mistrzyni świata z 2014 roku na antenie 1011 News.

 

Zobacz: Niepewna przyszłość Heynena w reprezentacji. Jego kontrakt wygasa w wakacje

 

Dla 33-letniej siatkarki złoto w Tokio byłoby perfekcyjnym zwieńczeniem kariery. Larson-Burbach podczas swojej kariery broniła między innymi barw Dinamo Kazań, Eczacibasi Stambuł, a obecnie gra w Shanghai Dunlop.

 

W swoim bogatym dorobku ma między innymi medale olimpijskie, mistrzostwa Rosji, triumfy w Lidze Mistrzyń i Klubowych Mistrzostwach Świata.

 

Zobacz: Odwieczny rywal Polaków został bez trenera!

 

Decyzją MKOl i premiera Japonii igrzyska olimpijskie zostały przesunięte. Najprawdopodobniejszym scenariuszem jest rozegranie ich latem 2021 roku.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie