Najlepiej opłacany trener świata straci miliony ze swojej ogromnej wypłaty!

Piłka nożna
Najlepiej opłacany trener świata straci miliony ze swojej ogromnej wypłaty!
fot. PAP
Diego Simeone straci nawet kilkanaście milionów euro ze swojej rocznej pensji.

Nie Jurgen Klopp, ani Pep Guardiola, a właśnie Diego Simeone pobiera najwyższą pensję wśród menedżerów na całym świecie. Wobec pandemii koronawirusa trener Atletico Madryt straci około 30% swojej wypłaty.

Zgodę na obniżenie zarobków wyrazili piłkarze Juventusu z Cristiano Ronaldo na czele, cięcia czekają też zawodników oraz sztab Barcelony. Cały piłkarski świat w ten sposób próbuje poradzić sobie z pandemią koronawirusa i zatrzymaniem rozgrywek.

 

Cięcia nie ominą także Diego Simeone, który jest zdecydowanie najlepiej opłacanym menedżerem na świecie. Argentyńczyk może liczyć na imponujące 43,2 miliona euro rocznie. To przekłada się na około 3,5 mln miesięcznej pensji.

 

Zobacz: Ogromne cięcia w Juventusie. Piłkarze zgodzili się na obniżkę płac

 

Sunday Times informuje, że klub będzie prosił go o obniżkę zarobków o 30%. To oznacza miesięczną stratę w wysokości ponad miliona euro oraz oszczędność prawie 13 mln euro rocznie!

 

Cięcia mogą być jeszcze większe, jeśli dramatyczna sytuacja w Hiszpanii się nie poprawi. Na Półwyspie Iberyjskim, z okolicami Madrytu jako epicentrum stwierdzono już ponad 70 tysięcy zakażeń koronawirusem.

 

Zobacz: Wszyscy na bruk! Drastyczny krok władz piłkarskich w Urugwaju

 

Hiszpańskie media informowały, że pensje najlepiej opłacanych ludzi sportu może zostać zmniejszona nawet o 70%. Czy sezon La Liga uda się dokończyć w takich okolicznościach?

 

Kilka tygodni temu zespół Argentyńczyka wyeliminował Liverpool w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

 

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie