Oświadczenie World Athletics w sprawie nowej daty Igrzysk

Inne
Oświadczenie World Athletics w sprawie nowej daty Igrzysk
fot. PAP

Światowa organizacja zrzeszająca lekkoatletów World Athetlics wydała specjalne oświadczenie w sprawie nowej daty Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Światowa Lekkoatletyka przychyla się do startu imprezy 23 lipca 2021 roku.

"Wspieramy nową datę igrzysk olimpijskich ogłoszona przez japońskie władze oraz PKOl. To rozsądna decyzja, dająca czas naszym zawodnikom na powrót do treningów i rywalizacji"

Przesunięcie igrzysk wiąże się również z przełożeniem innych zawodów. Mistrzostwa świata w USA zaplanowane na 2021 rok nie będą mogły się odbyć w terminie, ponieważ ich termin koliduje z nową datą ustaloną przez MKOl. Zawody w stanie Oregon zostaną najprawdopodobniej przełożone o 12 miesięcy."Musimy być elastyczni w obliczu ostatnich wydarzeń, dlatego współpracujemy również z organizatorami lekkoatletycznych mistrzostw świata, które będą musiały się odbyć w 2022 roku. Wciąż szukamy odpowiedniej daty. Chcielibyśmy podziękować Komitetowi Organizacyjnemu Oregon 21, wszystkim zainteresowanym oraz partnerom imprezy, za ich współpracę i chęć do zmiany terminarza" - napisano.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze