Piłkarze Premier League nie zgadzają się na obniżki pensji, bo zaszkodzi to... służbie zdrowia

Piłka nożna
Piłkarze Premier League nie zgadzają się na obniżki pensji, bo zaszkodzi to... służbie zdrowia
fot. PAP
Piłkarze Premier League nie zgadzają się na obniżki pensji, bo zaszkodzi to... służbie zdrowia

Związek zawodowy piłkarzy angielskiej Premier League nie zgadza się na proponowane przez kluby obniżenie wynagrodzenia o 30 procent. Argumentuje, że negatywnie odbije się to na... służbie zdrowia, która utrzymywana jest z podatków.

"Podatek od pensji piłkarzy stanowi znaczący wkład w finansowanie usług publicznych, które obecnie są wyjątkowo ważne. Obniżenie pensji o 30 procent miałoby negatywny wpływ na służbę zdrowia i inne usługi finansowane przez rząd" - napisano w komunikacie.

 

Rozgrywki ligowe w Anglii są zawieszone od 13 marca i nie wiadomo, kiedy uda się je wznowić. W sobotę przedstawiciele związku spotkali się z władzami ligi. Nie miało ono charakteru negocjacji, a jedynie dyskusji.

 

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock wezwał w czwartek piłkarzy klubów angielskiej ekstraklasy, aby włączyli się do walki z koronawirusem, godząc się na obniżenie swoich zarobków.

 

ZOBACZ: Liverpool wysłał pracowników na urlop. Będzie płacił im pensje

 

"Jaki efekt na finansowanie służby zdrowia miałoby zmniejszenie wpływów do budżetu? Czy minister wziął to pod uwagę, kiedy wzywał do obcięcia wynagrodzeń piłkarzy?" – odparł w sobotę związek, który obliczył, że roczna obniżka pensji piłkarzy o 30 procent przekłada się na mniejsze wpływy do budżetu o ponad 200 mln funtów.

 

"Wszyscy piłkarze Premier League chcą mieć i będą mieli finansowy wkład w walce z obecnym kryzysem. Bardzo przejmują się losem osób, które w jego wyniku są poszkodowane" - dodano.

 

Pandemia koronawirusa spowodowała m.in. przesunięcie na przyszły rok piłkarskich mistrzostw Europy oraz igrzysk olimpijskich w Tokio. Na świecie liczba potwierdzonych zakażeń przekroczyła 1,1 mln, a zmarłych 60 tys.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze