Ozil nie zgodzi się na obniżkę ogromnej pensji w Arsenalu?

Piłka nożna
Ozil nie zgodzi się na obniżkę ogromnej pensji w Arsenalu?
fot. PAP
Mesut Ozil ma najwyższy kontrakt w Arsenalu, ale agent zabronił mu godzić się na obniżkę pensji.

W całym piłkarskim świecie dochodzi do cięć płac w związku z pandemią koronawirusa. Obniżek pensji możemy spodziewać się także w Premier League, gdzie piłkarze zarabiają najwięcej. Menedżer Mesuta Oezila doradził jednak swojemu podopiecznemu, żeby ten w żadnym wypadku się na to nie zgodził.

Niemiec ma najwyższy kontrakt w Arsenalu, ale jego gra wciąż budzi wiele kontrowersji. Na mocy obecnego kontraktu zarabia aż 350 tysięcy funtów tygodniowo i jest w czołówce Premier League pod tym względem. Dla porównania inne gwiazdy zespołu, Pierre-Emerick Aubameyang czy Alexandre Lacazette inkasują około 200 tys. tygodniówki.

 

W "The Sun" możemy przeczytać jednak o opinii jego agenta Erkuta Soguta, który kategorycznie zabronił swojemu podopiecznemu, aby ten zgadzał się na obniżkę zarobków. Klub chciałby obniżyć jego pensję o 30 procent.

 

Zobacz: "Bunt na pokładzie". Gwiazdor Realu Madryt nie zgadza się na obniżkę pensji

 

Agent polecił swoim podopiecznym, aby ci odroczyli swoje płace nawet o dziewięć miesięcy.

 

- Nie zgodziłbym się na obniżkę pensji, bo nie wiem, czy jutro liga zostanie wznowiona. Klubom zależy na pieniądzach z telewizji. Odroczenie jest dobrą opcją, ale dzisiaj nie zgadzam się na cięcie, kluby mogą osiągnąć taki sam zysk jak w ubiegłym roku. Kluby Premier League nie są w złej kondycji - powiedział niemiecki prawnik.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze