Stomil reaguje na epidemię i obcina pensje

Piłka nożna
Stomil reaguje na epidemię i obcina pensje
Fot. Cyfrasport
Stomil reaguje na epidemię i obcina pensje

Stomil Olsztyn to kolejny przedstawiciel Fortuna 1 Ligi, który w związku z koronawirusem obcina pensje. Zarząd klubu doszedł do porozumienia z zawodnikami pierwszej i drugiej drużyny, a także trenerami.

Nie tylko kluby PKO BP Ekstraklasy boleśnie odczuwają kryzys związany z epidemią koronawirusa w Polsce. Finansowo cierpią również zespoły z Fortuna 1 Ligi, które mają znacznie niższe budżety. Na zaciśnięcie pasa oraz rekomendowane przez Stowarzyszenie Pierwsza Liga Piłkarska obniżki pensji zdecydowały się kolejny klub. Tym razem trudne decyzje podjęli działacze olsztyńskiego Stomilu.

 

Zarząd „Dumy Warmii” doszedł do porozumienia z zawodnikami pierwszej i drugiej drużyny, a także trenerami, w sprawie obniżenia ich wypłat w związku z sytuacją epidemiologiczną. Redukcja pensji została podzielona na dwie części. W kwietniu będzie wynosić 25 proc., w maju i czerwcu – 30 proc.

"Rozmowy przebiegały w bardzo profesjonalny sposób i nie spowodowały żadnych nieprzyjemności obu stronom. Każdy jest świadomy ciężaru tej sytuacji i ma na uwadze dobro klubu" – powiedział kapitan Stomilu Janusz Bucholc.

 

Wcześniej na podobny krok co olsztynianie zdecydowały się: Warta Poznań, Chrobry Głogów, Miedź Legnica, Zagłębie Sosnowiec i Olimpia Grudziądz.

 

Stomil w tabeli Fortuna 1 Ligi zajmuje aktualnie dwunaste miejsce.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie