Jaka będzie obniżka zarobków w Legii Warszawa?

Piłka nożna
Jaka będzie obniżka zarobków w Legii Warszawa?
fot. Cyfrasport
Legia Warszawa wciąż nie ogłosiła obniżki zarobków piłkarzy na czas pandemii koronawirusa.

Legia Warszawa wciąż nie ogłosiła obniżki zarobków piłkarzy na czas pandemii koronawirusa. Zdaniem „Przeglądu Sportowego” zgodnie z propozycją szefów klubu niektórzy zawodnicy okresowo musieliby zrezygnować nawet z 80 procent zarobków.

Kolejne kluby w Polsce dochodzą do porozumienia ze swoimi zawodnikami oraz trenerami w sprawie obniżenia wysokości kontraktów w okresie pandemii koronawirusa. Na takie wyjście zdecydowali się działacze m.in. Wisły Płock, Pogoni Szczecin, Wisły Kraków, Warty Poznań czy Miedzi Legnica. Wciąż obniżki zarobków nie ogłosili szefowie Legii Warszawa, którzy dalej negocjują z piłkarzami.

 

Według dziennikarzy "Przeglądu Sportowego" warszawski klub chce płacić swoim zawodnikom maksymalnie 20 tysięcy złotych miesięcznie brutto. Niektórzy piłkarze mieliby zrezygnować z 50 procent swoich pensji, a dodatkowo kolejne 20-30 proc. trafiłoby do „zamrażarki”, z której pieniądze byłyby wypłacone dopiero po tym, jak Ekstraklasa wróci do gry, a klub - na dobre tory.

 

„Piłkarze tłumaczą, że z powodu wcześniejszych inwestycji, mających na celu zabezpieczenie przyszłości, raty kredytowe znacznie przekraczają kwotę zaproponowaną przez Legię" – donosi „PS”.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Legia zajmuje pierwsze miejsce.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze