Jurkowski: Pierwsza gala UFC po przerwie będzie najlepszą w historii

Sporty walki
Jurkowski: Pierwsza gala UFC po przerwie będzie najlepszą w historii
fot. Polsat Sport
Gdy kurz po koronawirusie opadnie, do oktagonu wejdą największe gwiazdy UFC.

- Widziałem „rozpiskę” tej pierwszej gali, która będzie organizowana po przerwie właśnie w tym nowym centrum. Będzie to prawdopodobnie najlepsza karta walk w historii UFC. Liczba mistrzów, liczba pojedynków mistrzowskich i topowych nazwisk naprawdę powala - powiedział w Poranku z Polsatem Sport Łukasz "Juras" Jurkowski.

Paulina Chylewska: Dana White nie poddaje się. Mówi: „stworzyliśmy specjalne miejsce, stworzyliśmy specjalne centrum telewizyjne, które są tak wyposażone, by w maju wrócić”. Pytanie, czy to będzie łatwe, czy będzie z kim wracać do tego wielkiego sportu?


Łukasz „Juras” Jurkowski: Myślę, że tak. Wczoraj widziałem „rozpiskę” tej pierwszej gali, która będzie organizowana po przerwie właśnie w tym nowym centrum. Będzie to prawdopodobnie najlepsza karta walk w historii UFC. Liczba mistrzów, liczba pojedynków mistrzowskich i topowych nazwisk naprawdę powala. Moim zdaniem 9 maja jest realnym terminem, ale poczekajmy. W sobotę mieliśmy mieć galę UFC 249, ale do niej nie doszło, jak wejdą do klatki, to uwierzę, że to naprawdę wróciło.

 

Szef UFC zaskoczył? Hitowa gala odbędzie się już niedługo


Gale powrócą, ale czy z równie wysokim poziomem sportowym? Uda się utrzymać, może odbudować formę?


Tomasz Marciniak: Z formą może być różnie, ale na pewno nie zabraknie chętnych do walki. Fighterzy siedzą w domach, próbują jakoś ćwiczyć, trzymać formę, ale przede wszystkim nie zarabiają. Jak tylko będzie możliwość walczenia i otrzymywania wynagrodzenia za walki, to kolejka chętnych będzie bardzo długa. Na pewno dłuższa niż liczba miejsc na galach.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

 

 

Program "Poranek z Polsat Sport" od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 9:00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie