Podbeskidzie obcina pensje piłkarzy, ale tylko na dwa miesiące

Piłka nożna
Podbeskidzie obcina pensje piłkarzy, ale tylko na dwa miesiące
fot. Cyfrasport
Zawodnicy pierwszej drużyny i trenerzy w dwóch kolejnych miesiącach: kwietniu i maju, będą otrzymywać tylko połowę swojego wynagrodzenia.

Zawodnicy i sztab szkoleniowy Podbeskidzia Bielsko-Biała doszli do porozumienia z zarządem lidera Fortuna 1 Ligi w sprawie obniżenia pensji w związku z panującą w Polsce sytuacją epidemiologiczną. Pierwsza drużyna od tej pory będzie otrzymywała 50 procent wynagrodzeń.

Jeszcze jeden klub poinformował, że doszedł do porozumienia z piłkarzami i sztabem szkoleniowym w sprawie obniżenia pensji. Problemy związane z koronawirusem sprawiają, iż kolejne drużyny ligowe mają coraz trudniejszą sytuację finansową. Ta dotknęła także walczące o powrót do PKO BP Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zawodnicy pierwszej drużyny i trenerzy w dwóch kolejnych miesiącach: kwietniu i maju, będą otrzymywać tylko połowę swojego wynagrodzenia.

ZOBACZ: Mistrz Polski podjął decyzję. Duża obniżka

„Zarząd klubu wraz ze sztabem szkoleniowym oraz radą drużyny ustalili obniżkę wynagrodzeń zawodników i trenerów, która wynosić będzie 50% kwot ustalonych w kontraktach i obejmie miesiące kwiecień oraz maj. Przypomnijmy, że za miesiąc marzec zawodnicy i trenerzy otrzymali pełne wynagrodzenie” – wyjaśnia opublikowany na stronie internetowej komunikat klubu.

W tabeli Fortuna 1 Ligi Podbeskidzie zajmuje aktualnie pierwsze miejsce.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze