Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Final Four bez polskich drużyn

Piłka ręczna
Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Final Four bez polskich drużyn
fot.
To koniec sezonu dla szczypiornistów PGE VIVE Kielce i Orlen Wisły Płock

To już definitywny koniec sezonu dla polskich drużyn piłkarzy ręcznych. PGE VIVE Kielce i Orlen Wisły Płock nie zagrają bowiem w finałowym turnieju Ligi Mistrzów. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) postanowił skrócić sezon, a do grudniowego Final Four zakwalifikować po dwie najlepsze drużyny z najsilniejszych grup. O trofeum powalczą zatem hiszpańska Barca, niemiecki THW Kiel, francuski Paris. St. Germain i węgierski Telekom Veszprem. Turniej odbędzie się 28 i 29 grudnia w Kolonii.

Rywalizacja w tym sezonie Ligi Mistrzów została wstrzymana przed meczami 1/8 finału. PGE VIVE Kielce miało na tym etapie rywalizować ze słoweńską ekipą Celje Pivovarna Lasko, a Orlen Wisły Płock z Telekomem Veszprem. Do ćwierćfinału bezpośrednio awansowali zwycięzcy grup w zasadniczej części rozgrywek - Bara i THW Kiel.

 

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) zadecydowała jednak w piątek o skróceniu sezonu. Spotkania 1/8 i 1/4 finału nie zostaną rozegrane. 

 

Wrona i Kwolek pomogą szczypiornistom Orlen Wisły Płock

 

Decyzja europejskiej federacji oznacza koniec sezonu dla polskich drużyn PGE VIVE Kielce i Orlen Wisły Płock. Wcześniej bowiem zakończone zostały rozgrywki polskiej ekstraklasy. Mistrzem kraju już po raz 17. został zespół z Kielc, a ich odwieczny rywal z Płocka zajął drugie miejsce. Trzecia lokata przypadła Górnikowi Zabrze.

 

W Final Four LM piłkarek ręcznych, który odbędzie się w dniach 5-6 września w Budapeszcie, wystąpią: Metz Handball, Team Esbjerg, Gyoeri Audi ETO KC i Brest Bretagne Handball. EHF postanowiła także, że nie odbędzie się finałowy turniej Pucharu EHF mężczyzn, zaplanowany na 29-30 sierpnia w Berlinie. W pozostałych pucharach (EHF kobiet, Challenge Cup kobiet i mężczyzn) nie zostaną już rozegrane żadne mecze.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie