Świerczewski o Najmanie: Będzie mu przykro, gdy zleje go piłkarz

Sporty walki
Świerczewski o Najmanie: Będzie mu przykro, gdy zleje go piłkarz
fot. Cyfrasport
Świerczewski nazywa Najmana "pseudosportowcem"

Marcin Najman na swoim Twitterze opublikował listę potencjalnych przeciwników na pożegnalną walkę. Znaleźli się na niej Tomasz Adamek, Andrzej Fonfara, Kasjusz Życiński i Piotr Świerczewski. - Jeśli będzie próbował ze mną zawalczyć, to ja zawalczę. Spróbuję przygotować się do pojedynku i wygrać z tym „pseudosportowcem” – mówi Świerczewski w wywiadzie dla Polsatsport.pl.

Świerczewski zadebiutował w MMA na gali FFF2, gdzie wygrał walkę z Gregiem Collinsem.


- Dla mnie sporty walki to jest tylko przygoda, której chciałem spróbować, tak jak próbowałem innych sportów. Doszedłem do wniosku, że to bardzo trudny sport. Mnóstwo wyrzeczeń czeka zawodników i trzeba mieć w głowie poukładane, żeby sporty walki trenować. Spróbowałem i mam wielki szacunek do tych sportowców. Nie spodziewałem się, że jest to tak wymagająca dyscyplina.

 

Świerczewski: Żałuję tylko tego, że w pewnym momencie poprzewracało mi się w głowie

 

Były reprezentant Polski w piłce nożnej nie wiąże swojej przyszłości ze sportami walki, chciałby zostać trenerem.

 

- Nie pcham się do klatki. Nie jest to moim marzeniem, aby rozbijać się w klatce. Moim marzeniem jest bycie trenerem piłkarskim – mówi były piłkarz, dodając: - Chciałbym swoją wiedzę i doświadczenie przekazać innym.

 

Zwycięzca "Tylko Jeden": Chcę zawalczyć o pas KSW z Soldicem

 

Nazwisko Świerczewskiego znalazło się na liście potencjalnych przeciwników Marcina Najmana. Były piłkarz jest gotów z nim zawalczyć.

 

- Śmieszy mnie podejście Marcina Najmana, który twierdzi, że jest wspaniałym bokserem, że pokonałby Pudziana, Trybsona, Saletę… i drwi z przeciwnika. On żadnej kariery nie osiągnął. Nie pamiętam, żeby osiągnął jakiś tytuł. Wszystkie ważniejsze walki przegrał. To jest przeciwnik, którego pokonam, jeśli przygotuje się w 3 miesiące. Jeśli będzie próbował ze mną zawalczyć, to ja zawalczę. Spróbuję przygotować się do tej walki i wygrać z tym „pseudosportowcem” – mówi Świerczewski.

 

UFC: Jotko w karcie głównej gali w Jacksonville

 

- Marcin Najman mówi, że on jest sportowcem… On może stał obok sportowca, ale on więcej mówi, szczeka… Jak małe pieski, które szczekają, ale nie gryzą. Ja się go w ogóle nie boję. To jest dla mnie śmiech na sali. On wyzywa mnie i będzie mu przykro jak dostanie lanie od piłkarza. Będzie chciał walczyć – zapraszam – podsumował były reprezentant Polski.

 

Patrycja Zahorska, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie