Wybierzcie Siatkarskiego Giganta XXI wieku. Czas na ostatnie dwie pary 1/8!

Siatkówka
Wybierzcie Siatkarskiego Giganta XXI wieku. Czas na ostatnie dwie pary 1/8!
fot. Cyfrasport
Czas na ostatnie dwie pary 1/8 finału Siatkarskiego Giganta XXI wieku!

Czas na kolejny dzień naszej zabawy w wybór najlepszego siatkarza ostatnich 20 lat w Polsce. Po wygranych Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego, Pawła Zagumnego, Bartosza Kurka, Michała Kubiaka i Piotra Gruszki czas na ostatnie dwie pary 1/8 finału.

W ostatnich dniach „La Gazzetta dello Sport” zaproponowała czytelnikom wybór największego koszykarza w historii. Zaproponowała do tego jednak ciekawy sposób – wirtualną serię sondaży, które eliminują w bezpośrednich starciach kolejnych wielkich z przeszłości i aktualnych gwiazdorów NBA.

 

Zobacz także: Wybierzcie Siatkarskiego Giganta XXI wieku, część II

 

W Polsce nie brakuje fanów NBA, ale jeszcze popularniejsza w naszym kraju jest siatkówka. Dlatego w tenisowej drabince ustawiliśmy wybranych przez nas najlepszych 16 siatkarzy XXI wieku, którzy w kolejnych etapach mierzą się między sobą w kwalifikacjach do finału. To wasze głosy decydują, kto wygrywa w danej parze i przechodzi do następnej rundy. W pierwszej mamy więc osiem par i ośmiu zwycięzców. W ćwierćfinałach zaproponujemy już tylko cztery pary, następnie dwie i wreszcie poznamy skład wielkiego finału. Przegrywający odpada, zwycięzca idzie dalej. Aż poznamy giganta.

 

Dziś w naszej zabawie mierzą się:

 

Piotr Nowakowski

 

Chyba najbardziej utytułowany zawodnik współczesnej siatkówki. W dodatku wszystkie sukcesy zanotował jako podstawowy zawodnik. Jest więc dwukrotnym mistrzem świata, ma trzy medale mistrzostw Europy (w tym złoto 2009), krążki Ligi Światowej/Narodów (w tym złoto 2012) i Pucharów Świata. W kraju wywalczył siedem medali, w tym trzykrotnie był złoty.

 

Sebastian Świderski

 

Do wicemistrzostwa świata dołożył bogatą karierę klubową. Z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, a po przenosinach do Perugii sięgnął po wicemistrzostwo Włoch. Z Lube Banca Macerata wywalczył brązowy medal mistrzostw Italii oraz dwukrotnie Puchar Włoch. Po powrocie do kraju dołożył jeszcze wicemistrzostwo Polski oraz finał Pucharu CEV.

 

Wybierzcie Siatkarskiego Giganta XXI wieku! Kolejne zestawienia

 

Paweł Zatorski

 

Gigant na pozycji libero. Kolejny podwójny mistrz świata, dwukrotny brązowy medalista ME, trzykrotny medalista Puchar Świata, złoty w Lidze Narodów w 2012 roku. Do tego aż pięciokrotny mistrz Polski i czterokrotny zdobywca Pucharu Polski. Goni więc Wlazłego. W Lidze Mistrzów w 2012 roku doszedł ze Skrą Bełchatów do ścisłego finału.

 

Fabian Drzyzga

 

Podobnie jak poprzednicy podwójnie złoty na świecie i dwukrotnie brązowy w Europie. W kraju raz był najlepszy – w 2015 roku z Resovią. Ma jednak na koncie także dwa srebrne medale PlusLigi, mistrzostwo Grecji i w tym roku mistrzostwo Rosji. Zdobył Puchar Challange oraz grał w finale Ligi Mistrzów.

 

Sonda z pojedynkiem Piotra Nowakowskiego z Sebastianem Świderskim dostępna TUTAJ.

 

Sonda z pojedynkiem Pawła Zatorskiego z Fabianem Drzyzgą dostępna TUTAJ.

 

Do 1/4 już awansowali Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Bartosz Kurek, Michał Kubiak i Piotr Gruszka. W kolejnych dniach czekają nas ćwierćfinały.

Marcin Lepa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie