Wybierzcie Siatkarskiego Giganta XXI wieku. Czas na kolejny ćwierćfinał

Siatkówka
Wybierzcie Siatkarskiego Giganta XXI wieku. Czas na kolejny ćwierćfinał
fot. Cyfrasport
Czas na starcie Michała Winiarskiego z Piotrem Nowakowskim.

Po pierwszej fazie trwają ćwierćfinały naszej zabawy w wybór najlepszego siatkarza ostatnich 20 lat w Polsce. W niedzielę pierwszym zwycięzcą został Mariusz Wlazły. Dziś starcie Michała Winiarskiego z Piotrem Nowakowskim.

W ostatnich dniach „La Gazzetta dello Sport” zaproponowała czytelnikom wybór największego koszykarza w historii. Zaproponowała do tego jednak ciekawy sposób – wirtualną serię sondaży, które eliminują w bezpośrednich starciach kolejnych wielkich z przeszłości i aktualnych gwiazdorów NBA.

 

W Polsce nie brakuje fanów NBA, ale jeszcze popularniejsza w naszym kraju jest siatkówka. Dlatego w tenisowej drabince ustawiliśmy wybranych przez nas najlepszych 16 siatkarzy XXI wieku, którzy w kolejnych etapach mierzą się między sobą w kwalifikacjach do finału. To wasze głosy decydują, kto wygrywa w danej parze i przechodzi do następnej rundy. W ćwierćfinałach proponujemy tylko cztery pary, następnie dwie i wreszcie poznamy skład wielkiego finału. Przegrywający odpada, zwycięzca idzie dalej. Aż poznamy giganta.

 

Dziś druga para 1/4 finału:

 

Michał Winiarski

Jeden z najlepszych, a może największy przyjmujący w historii ostatnich lat. Do sukcesów z reprezentacją, z którą wywalczył mistrzostwo i wicemistrzostwo świata oraz wygrał Ligę Światową w 2012 roku, dołożył 10 medali mistrzostw Polski, w tym trzy złote. Do tego udało mu się zdobyć mistrzostwo i wicemistrzostwo Włoch z Trentino, z którym w 2009 roku wygrał także Ligę Mistrzów. W tych prestiżowych rozgrywkach ma na koncie także srebro i brąz.

 

Piotr Nowakowski

Chyba najbardziej utytułowany zawodnik współczesnej siatkówki. W dodatku wszystkie sukcesy zanotował jako podstawowy zawodnik. Jest więc dwukrotnym mistrzem świata, ma trzy medale mistrzostw Europy (w tym złoto 2009), krążki Ligi Światowej/Narodów (w tym złoto 2012) i Pucharów Świata. W kraju wywalczył siedem medali, w tym trzykrotnie był złoty.

 

Sonda z pojedynkiem Michała Winiarskiego z Piotrem Nowakowskim dostępna TUTAJ.

 

W 1/4 finału zabawy mierzą się także:

Paweł Zagumny – Michał Kubiak

Bartosz Kurek – Piotr Gruszka

 

W kolejnych dniach będziemy kontynuować walkę ćwierćfinałową i decydujące boje naszej zabawy.

Marcin Lepa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie