Sześć klubów Ekstraklasy może rozpocząć treningi grupowe

Piłka nożna
Sześć klubów Ekstraklasy może rozpocząć treningi grupowe
fot. PAP
Marek Papszun i jego podopieczni mogą wrócić do treningów.

W środę (6 maja) treningi grupowe może rozpocząć sześć drużyn piłkarskiej ekstraklasy: mistrz kraju Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin – poinformował PZPN.

Jak zaznaczono w komunikacie, komisja medyczna Polskiego Związku Piłki Nożnej przeprowadziła analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach PKO BP Ekstraklasy.

 

Od 6 maja treningi grupowe w zakresie zgodnym z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku mogą rozpocząć się w klubach: Śląsk Wrocław, Piast Gliwice, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin.

 

Poinformowano również, że w pozostałych zespołach trwa dalsza diagnostyka osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 i do czasu potwierdzenia przez komisję możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, kluby te prowadzą treningi indywidualne.

 

 

Piłkarze drużyn najwyższej klasy rozgrywek przechodzili ostatnio testy na obecność koronawirusa przed planowanym wznowieniem zajęć, na razie w mniejszych grupach, które od 10 maja mają przekształcić się już w treningi zespołowe.

 

Plan zakłada wznowienie rozgrywek ekstraklasy 29 maja i zakończenie 18-19 lipca. Mecze rundy zasadniczej będą rozgrywane zgodnie z dotychczasowym układem spotkań.

 

Ostatni przed wybuchem epidemii koronawirusa mecz ekstraklasy odbył się 9 marca (Korona Kielce - ŁKS Łódź 1:0).

 

Po 26 kolejkach liderem jest warszawska Legia z dorobkiem 51 pkt (wyprzedza o osiem broniącego tytułu Piasta Gliwice). Tabelę zamyka ŁKS, który ma aż 11 punktów straty do bezpiecznej strefy w tabeli.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie