Ligue 1: Sąd odrzucił odwołanie klubów w sprawie zakończenia sezonu

Piłka nożna
Ligue 1: Sąd odrzucił odwołanie klubów w sprawie zakończenia sezonu
fot. PAP
Sąd we Francji odrzucił odwołanie trzech klubów: Olympique Lyon, Amiens i Toulouse

Sąd we Francji odrzucił odwołanie trzech klubów: Olympique Lyon, Amiens i Toulouse, dotyczące decyzji tamtejszej ligi piłkarskiej (LFP) w sprawie przedwcześnie zakończonych rozgrywek. Pierwszy z nich nie wystąpi w europejskich pucharach, a dwa pozostałe spadły z ekstraklasy.

Zawodowa Liga Piłkarska przyznała w oświadczeniu, że z zadowoleniem przyjęła informację o odrzuceniu przez paryski sąd administracyjny odwołań złożonych przez Olympique Lyon, Amiens SC i Toulouse FC.

 

Jak dodano, w trzech postanowieniach wydanych w piątek sąd orzekł, że ogólne decyzje podjęte przez zarząd ligi w dniu 30 kwietnia można zakwestionować tylko przed Radą Stanu, która jest właściwa do rozpatrywania decyzji regulacyjnych podjętych przez organy krajowe, takie jak LFP.

 

Zobacz też: Nie żyje były piłkarz PSG. Miał 24 lata

 

30 kwietnia zarządzająca rozgrywkami LFP ogłosiła, że mistrzem Francji został Paris Saint-Germain, a za klasyfikację końcową przyjęto tę po 28 kolejkach. Klub z Lyonu zajął więc siódme miejsce i po raz pierwszy od ponad 20 lat nie zagra w europejskich pucharach.

 

Taka decyzja oznaczała również, iż do niższej ligi spadną zajmujące dwie ostatnie lokaty Amiens i Toulouse.

 

Przedwczesne zakończenie sezonu ligowego było konsekwencją kroków francuskiego rządu. Zgodnie z ogłoszonymi wcześniej przez premiera Edouarda Philippe'a wytycznymi, dotyczącymi walki z pandemią koronawirusa, wszystkie rozgrywki sportowe we Francji zostały definitywnie przerwane i nie będą kontynuowane. Do 31 sierpnia obowiązuje zakaz organizowania imprez masowych.

 

Sezon ligowy w tym kraju został przedwcześnie zakończony po raz pierwszy w historii.

AB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie