Szymura: Dopiero za trzecim razem udało się podpisać kontrakt

Siatkówka
Szymura: Dopiero za trzecim razem udało się podpisać kontrakt
fot. Jastrzębski Węgiel
Szymura: Dopiero za trzecim razem udało się podpisać kontrakt z Jastrzębskim Węglem.

Przyjmujący Rafał Szymura od przyszłego sezonu dołączy do ekipy Jastrzębskiego Węgla. Jak przyznał siatkarz, śląski klub kilkukrotnie oferował mu współpracę, jednak kontrakt udało się podpisać dopiero za trzecim razem.

W latach 2012–2014 Szymura był zawodnikiem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale i to właśnie wtedy nadarzyła się pierwsza okazja, aby związać się z Jastrzębiem.

 

- Miałem zrezygnować w trzeciej klasie, ale nie dogadaliśmy się z prezesem. Nie wiem czy to wyszło mi na dobre, czy nie, okaże się w przyszłości – mówił 24-latek w rozmowie przeprowadzonej na kanale Jastrzębskiego Węgla.

 

Kolejna próba miała miejsce rok temu, przed przyjściem do klubu z Katowic.

 

- Też nie było nam po drodze, także do trzech razy sztuka. Mam nadzieję, ze będzie tylko lepiej – dodał przyjmujący, który w GieKSie był niekwestionowanym liderem. Świadczy o tym chociażby liczba pięciu statuetek MVP, które zdobył w ostatnim sezonie.

 

Zobacz też: Bartman dołączył do beniaminka PlusLigi! Zagra na innej pozycji

 

Szymura ma już bogate doświadczenie na parkietach PlusLigi. Grał w Częstochowie, Kędzierzynie-Koźlu i w ostatnim sezonie – w Katowicach. Wywalczył między innymi złoto i srebro mistrzostw Polski oraz Puchar Polski.

 

Siatkarz ma za sobą także debiut w reprezentacji. W zeszłym roku otrzymał powołanie od szkoleniowca Vitala Heynena na Puchar Świata w Japonii, gdzie wywalczył srebrny medal.

 

Jego największym marzeniem jest jednak wyjazd na igrzyska i zdobycie tam krążka.

 

- Na razie nie ma mnie w reprezentacji, ale nic straconego. Będę ciężko trenował i zrobię wszystko, by się tam znaleźć za rok, dwa czy trzy, zależy od trenera – podsumował.

AB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze