Fortuna 1 Liga: Jest decyzja w sprawie licencji dla Widzewa Łódź

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Jest decyzja w sprawie licencji dla Widzewa Łódź
fot. Cyfrasport
Marcin Robak wprowadzi Widzew na zaplecze ekstraklasy?

Jeśli Widzew Łódź wywalczy w obecnym sezonie awans do Fortuna 1 Ligi, będzie mógł przystąpić do rozgrywek. Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzyła pozytywnie wniosek łódzkiego klubu, jeśli chodzi o grę na zapleczu polskiej ekstraklasy w sezonie 2020/2021.

Licencja została przyznana wraz z nadzorem finansowym, wynikającym z przedłużającej się pandemii koronawirusa. Podobne decyzje wydano w przypadku innych klubów. W piątek licencję na grę w Fortuna 1 Lidze oficjalnie otrzymały między innymi Warta Poznań czy Elana Toruń.

 

 

Widzew po 26 kolejkach II ligi jest liderem tabeli. Ekipa z Łodzi w 26 meczach zgromadziła 51 punktów i o trzy wyprzedza GKS Katowice. W ostatniej kolejce podopieczni Marcina Kaczmarka ograli na wyjeździe Garbarnię Kraków 3:1. Gole dla gości strzelili Adam Radwański, Konrad Gutowski i Marcin Robak. Ten ostatni jest współliderem w rankingu najlepszych strzelców ligi - z 17 golami na koncie.

 

 

Po raz ostatni Widzew występował na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2014/2015. Następnie grał w IV i III lidze, a rozgrywki 2019/2020 są drugim sezonem drużyny z Łodzi na trzecim poziomie rozgrywkowym.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze