Football Manager 2021: Data premiery. Co nowego?

E-sport
Football Manager 2021: Data premiery. Co nowego?
fot. Sports Interactive
Czy premiera Football Managera 2021 odbędzie się zgodnie z planem?

Co na dziś wiemy o kolejnej części flagowej serii studia Sports Interactive? Czy premiera Football Manager 2021 odbędzie się w tradycyjnym terminie? A może ze względu na sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa będziemy musieli poczekać na grę nieco dłużej? Sprawdźcie jaka jest przewidywana data premiery oraz nowości w Football Manager 2021.

Brytyjskie studio przyzwyczaiło nas do tego, że swoją flagową produkcję na sklepowe półki wypuszczało w listopadzie. Co prawda, miało to miejsce w różnych okresach tego miesiąca, jednak nigdy nie zdarzyło się tak, by wykroczyła ona poza listopad. Tym razem nie możemy być tego pewni, ponieważ pandemia koronawirusa spowodowała między innymi przesunięcie premiery FIFA 21 o dwa tygodnie, więc teoretycznie taki sam los może spotkać najbardziej popularnego "piłkarskiego menadżera". Możemy mieć jedynie nadzieję, że koderzy pracowali zdalnie z taką samą efektywnością i premiera odbędzie się zgodnie z planem. Więcej będziemy wiedzieć w październiku, bowiem to właśnie wtedy do sieci trafiała z reguły wersja beta produkcji.

 

Wiele pytań pojawia się w kontekście licencji dostępnych w grze. Raczej nie możemy liczyć na to, że w Football Manager 2021 będziemy mogli objąć stery Juventusu Turyn. Klub, w którym dostępu do bramki broni Wojciech Szczęsny, podpisał bowiem umowę na wyłączność z twórcami Pro Evolution Soccer, czyli studiem Konami. Oznacza to, że po raz kolejny w FM znajdziemy "substytut" w postaci nawiązującej do barw "Starej Damy" nazewnictwem ekipy Zebre. Nie wiadomo jednak, co z pozostałymi drużynami z najbardziej popularnych lig świata. Z reguły gracze radzili sobie z nimi ściągając z internetu "łatki" z herbami drużyn i twarzami poszczególnych zawodników.

 

FIFA 21: Znamy datę premiery. Co nowego? (WIDEO)

 

Z pewnością koderzy Sports Interactive będą musieli poświęcić sporo czasu na usprawnienie silnika gry. W grze nadal zdarzają się dziwne bugi i glitche, w następstwie których bramki padają praktycznie z zerowego kąta lub obserwujemy ciąg niefortunnych i irracjonalnych zdarzeń. Dopracowania wymaga również rynek transferowy, zdominowany z reguły przez największe kluby, wymieniające między sobą najlepszych zawodników. Nawet w przypadku kierowania jednym z największych klubów na świecie, trudno o zagarnięcie większej sumy gotówki i realne wzbogacenie. Trudno wynegocjować też uczciwą i miarodajną cenę za danych zawodników.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze