Liga Narodów: Znamy terminarz. Kiedy grają Polacy?

Piłka nożna
Liga Narodów: Znamy terminarz. Kiedy grają Polacy?
fot. Cyfrasport
UEFA opublikowała terminarz nadchodzącej edycji Ligi Narodów.

UEFA przedstawiła nowy terminarz Ligi Narodów 2020/21. W październiku i listopadzie każdy zespół ma rozegrać po trzy mecze zamiast dwóch, wliczając w to spotkania towarzyskie. Sprawdź, kiedy zagrają Polacy.

Biało-czerwoni, co wiadomo od marcowego losowania, zagrają w grupie 1 najwyższej dywizji (A) Ligi Narodów z Holandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

 

Zmianie nie uległy terminy dwóch pierwszych spotkań Polaków - 4 września zagrają na wyjeździe z Holandią, a trzy dni później w Bośni i Hercegowinie.

 

W październiku Włochów podejmą 11 zamiast 8, a Bośniaków 14 zamiast 11. O jeden dzień przesunięciu uległy mecze listopadowe. Włochy - Polska odbędzie się 15 (pierwotnie 14), a Polski z Holandią - 18 (pierwotnie 17).

 

Biało-czerwoni w pierwszej edycji Ligi Narodów (2018/19) spadli z Dywizji A, jednak dzięki reformie rozgrywek i poszerzeniu najwyższej dywizji z 12 do 16 drużyn, utrzymali się w niej, podobnie jak Niemcy, Chorwacja oraz Islandia.

 

Dywizje A, B i C składają się z czterech grup, a najniższa D - tylko z dwóch. Zwycięzcy grup najwyższej dywizji awansują do turnieju finałowego (Final Four), zaplanowanego na 2-6 czerwca 2021. Polska stara się o rolę jego gospodarza.

 

Tytułu zdobytego w pierwszej edycji bronić będzie Portugalia.

 

1 KOLEJKA

 

Czwartek, 3 września


A4 Niemcy - Hiszpania (20:45)
A4 Ukraina - Szwajcaria (20:45)
B3 Rosja - Serbia (20:45)
B3 Turcja - Węgry (20:45)
B4 Bułgaria - Irlandia (20:45)
B4 Finlandia - Walia (20:45)
C3 Mołdawia - Kosowo (20:45)
C3 Słowenia - Gracja (20:45)
D1 Wyspy Owcze - Malta (20:45)
D1 Łotwa - Andora (20:45)

 

Piątek, 4 września
A1 Niemcy - Bośnia i Hercegowina (20:45)
A1 Holandia - Polska (20:45)
B1 Norwegia - Austria (20:45)
B1 Rumunia - Irelandia Północna (20:45)
B2 Szkocja - Izrael (20:45)
B2 Słowacja - Czechy (20:45)
C4 Białoruś - Albania (20:45)
C4 Litwa - Kazahstan (20:45)


Sobota, 5 września


C2 Macedonia Północna - Armenia (15:00)
D2 Gibraltar - San Marino (15:00)
A2 Islandia - Anglia (18:00)
C1 Azerbejdżan - Luksemburg (18:00)
C1 Cypr - Czarnogóra (18:00)
C2 Estonia - Gruzja (18:00)
A2 Dania - Belgia (20:45)
A3 Portugalia - Chorwacja (20:45)
A3 Szwecja - Francja (20:45)

 

2 KOLEJKA


Niedziela, 6 wrzesień


B4 Walia - Bułgaria (15:00)
D1 Andora - Wyspy Owcze (15:00)
B3 Węgry - Rosja (18:00)
B4 Irlandia - Finlandia (18:00)
C3 Słowenia - Mołdawia (18:00)
A4 Hiszpania - Ukraina (20:45)
A4 Szwajcaria - Niemcy (20:45)
B3 Serbia - Turcja (20:45)
C3 Kosowo - Grecja (20:45)
D1 Malta - Łotwa (20:45)


Poniedziałek, 7 września
C4 Kazahstan - Białoruś (16:00)
A1 Bośnia i Hercegowina - Polska (20:45)
A1 Holandia - Włochy (20:45)
B1 Austria - Rumunia (20:45)
B1 Irlandia Północna - Norwegia (20:45)
B2 Czechy - Szkocja (20:45)
B2 Izrael - Słowacja (20:45)
C4 Albania - Litwa (20:45)

 

Wtorek, 8 września


C2 Armenia - Estonia (18:00)
C2 Gruzja - Macedonia Północna (18:00)
A2 Belgia - Islandia (20:45)
A2 Dania - Anglia (20:45)
A3 Francja - Chorwacja (20:45)
A3 Szwecja - Portugalia (20:45)
C1 Cypr - Azerbejdżan (20:45)
C1 Luksemburg - Czarnogóra (20:45)
D2 San Marino - Liechtenstein (20:45)

 

3 KOLEJKA

 

Sobota, 10 października

 

C1 Luksemburg - Cypr (15:00)
C1 Czarnogóra - Azerbejdżan (15:00)
D1 Wyspy Owcze - Łotwa (18:00)
D2 Liechtenstein vs Gibraltar (18:00)
A4 Hiszpania - Szwajcaria (20:45)
A4 Ukraina - Niemcy (20:45)
D1 Andora - Malta (20:45)

 

Niedziela, 11 października

 

B4 Irlandia - Walia (15:00)
C4 Kazachstan vs Albania (15:00)
A1 Bośnia i Hercegowina - Holandia (18:00)
A2 Anglia - Belgia (18:00)
A3 Chorwacja - Szwecja (18:00)
B1 Norwegia - Rumunia (18:00)
B4 Finlandia - Bułgaria (18:00)
C2 Armenia - Gruzja (18:00)
C2 Estonia - Macedonia Północna (18:00)
C4 Litwa - Białoruś (18:00)
A1 Poland - Włochy (20:45)
A2 Islandia - Dania (20:45)
A3 Francja - Portugalia (20:45)
B1 Irlandia Północna - Austria (20:45)
B2 Izrael - Czechy (20:45)
B2 Szkocja - Słowacja (20:45)
B3 Rosja - Turcja (20:45)
B3 Serbia - Węgry (20:45)
C3 Grecja - Mołdawia (20:45)
C3 Kosowo - Słowenia (20:45)


4 KOLEJKA

 

Wtorek, 13 października

 

C1 Azerbejdżan - Cypr (18:00)
A4 Niemcy - Szwajcaria (20:45)
A4 Ukraina - Serbia (20:45)
C1 Czarnogóra - Luksemburg (20:45)
D1 Wyspy Owcze - Andora (20:45)
D1 Łotwa - Malta (20:45)
D2 Liechtenstein - San Marino (20:45)

 

Środa, 14 października

 

B4 Finlandia - Irlandia (18:00)
A1 Włochy - Holandia (20:45)
A1 Polska - Bośnia i Hercegowina (20:45)
A2 Anglia - Dania (20:45)
A2 Islandia - Belgia (20:45)
A3 Chorwacja - Francja (20:45)
A3 Portugalia - Szwecja (20:45)
B1 Norwegia - Irlandia Północna (20:45)
B1 Rumunia - Austria (20:45)
B2 Szkocja - Czechy (15:00)
B2 Słowacja - Izrael (20:45)
B3 Rosja - Węgry (20:45)
B3 Turcja - Serbia (20:45)
B4 Bułgaria - Walia (20:45)
C2 Estonia - Armenia (20:45)
C2 Macedonia Północna - Gruzja (20:45)
C3 Grecja - Kosowo (20:45)
C3 Mołdawia - Słowenia (20:45)
C4 Białoruś - Kazachstan (20:45)
C4 Litwa - Albania (20:45)

 

5 KOLEJKA

 

Sobota, 14 listopada

 

D1 Malta - Andora (15:00)
D2 San Marino - Gibraltar (15:00)
C1 Azerbejdżan - Czarnogóra (18:00)
C1 Cypr - Luksemburg (18:00)
D1 Łotwa - Wyspy Owcze (18:00)
A3 Portugalia - Francja (20:45)
A3 Szwecja - Chorwacja (20:45)
A4 Niemcy - Ukraina (20:45)
A4 Szwajcaria - Hiszpania (20:45)

 

Niedziela, 15 listopada

 

B2 Słowacja - Szkocja (15:00)
C2 Macedonia Północna - Estonia (15:00)
A1 Holandia - Bośnia i Hercegowina (18:00)
B3 Turcja - Rosja (18:00)
B4 Bułgaria - Finlandia (18:00)
B4 Walia - Irlandia (18:00)
C2 Gruzja - Armenia (18:00)
C4 Albania - Kazachstan (18:00)
C4 Białoruś - Litwa (18:00)
A1 Włochy - Polska (20:45)
A2 Belgia - Anglia (20:45)
A2 Dania - Islandia (20:45)
B1 Austria - Irlandia Północna (20:45)
B1 Rumunia - Norwegia (20:45)
B2 Czechy - Izrael (20:45)
B3 Węgry - Serbia (20:45)
C3 Mołdawia - Grecja (20:45)
C3 Słowenia - Kosowo (20:45)

 

6 KOLEJKA

 

Wtorek 17 listopada
A3 Chorwacja - Portugalia (20:45)
A3 Francja - Szwecja (20:45)
A4 Hiszpania - Niemcy (20:45)
A4 Szwajcaria - Ukraina (20:45)
C1 Luksemburg - Azerbejdżan (20:45)
C1 Czarnogóra - Cypr (20:45)
D1 Andora - Łotwa (20:45)
D1 Malta - Wyspy Owcze (20:45)
D2 Gibraltar - Liechtenstein (20:45)

 

Środa 18 listopada
C4 Albania - Białoruś (16:00)
C4 Kazahstan - Litwa (16:00)
C2 Armenia - Macedonia Północna (18:00)
C2 Gruzja - Estonia (18:00)
A1 Bośnia i Hercegowina - Włochy (20:45)
A1 Polska - Holandia (20:45)
A2 Belgia - Dania (20:45)
A2 Anglia - Islandia (20:45)
B1 Austria - Norwegia (20:45)
B1 Irlandia Północna - Rumunia (20:45)
B2 Czechy - Słowacja (20:45)
B2 Izrael - Szkocja (20:45)
B3 Węgry - Turcja (20:45)
B3 Serbia - Rosja (20:45)
B4 Irlandia - Bułgaria (20:45)
B4 Walia - Finlandia (20:45)
C3 Grecja - Słowenia (20:45)
C3 Kosowo - Mołdawia (20:45)

CM, jb, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze