Zaskakujący zwrot akcji! Watten wraca do GKS Katowice

Siatkówka
Zaskakujący zwrot akcji! Watten wraca do GKS Katowice
Fot. Cyfrasport
Dustin Watten wraca do ekipy GKS Katowice.

W piątek menadżer Jakub Michalak podpisał w imieniu swojego zawodnika kontrakt na sezon 2020/21 PlusLigi. GKS Katowice i Dustin Watten doszli do porozumienia w sprawie rozliczenia kontraktu na sezon 2019/2020 związanego z przedwczesnym zakończeniem sezonu. Amerykański libero pozostanie w składzie katowickiego klubu.

Już na początku czerwca sytuacja, która wyniknęła w GKS, wywołała medialną burzę. Klub rozwiązał kontrakty z siatkarzami za pomocą maila.

 

Wśród nich był reprezentant USA, który jako pierwszy publicznie wypowiedział się na ten temat kontrowersyjnej sytuacji w klubie. Watten opublikował w mediach społecznościowych informację, że dostał pozwolenie na wyjazd za ocean, a następnie został wezwany na natychmiastowe spotkanie. Biorąc pod uwagę brak możliwości teleportacji, nie był w stanie się na nim pojawić. W związku z czym otrzymał wymówienie umowy na przyszły sezon z datą wsteczną.

 

Jak widać, amerykański libero doszedł do porozumienia z władzami GKS i w przyszłym sezonie dalej będzie reprezentował katowicki zespół.

 

Zobacz też: Czwarty sezon w Zawierciu! Doświadczony siatkarz przedłużył kontrakt

 

Niespełna 34-letni zawodnik na drodze siatkarskiej zaliczył występy w klubach tj.: Raision Loimu, AS Orange Nassau, GFC Ajaccio czy Maxéville Nancy VB. W latach 2016-2018 grał w Cerrad Czarni Radom, następnie w barwach Berlin Recycling Volleys, w których zdobył mistrzostwo Niemiec. W 2019 roku dołączył do drużyny z Katowic.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze