Piast chce sprowadzić wychowanka Atletico Madryt

Piłka nożna
Piast chce sprowadzić wychowanka Atletico Madryt
Fot. Cyfrasport
Piast Gliwice jest bliski sprowadzenia młodzieżowego reprezentanta Polski Javiera Ajenjo Hyjka.

Piast Gliwice jest bliski sprowadzenia młodzieżowego reprezentanta Polski Javiera Ajenjo Hyjka. Urodzony w Madrycie 19-latek jest wychowankiem Atletico Madryt.

Według informacji „Przeglądu Sportowego” Piast Gliwice jest o krok od sprowadzenia na Okrzeję Javiera Ajenjo Hyjka. Urodzony w Madrycie 19-latek jest wychowankiem Atletico Madryt, w którym występuje przez całą karierę. W tym sezonie wystąpił w siedmiu meczach Ligi Młodzieżowej UEFA.

 

Hyjek urodził się w Madrycie: jego tata jest Hiszpanem, natomiast mama - Polką z Mielca. Przez wiele lat utalentowany piłkarz występował w młodzieżowych drużynach Atletico jako środkowy pomocnik, choć ostatnio próbowany był również na prawej stronie defensywy. Hyjek mógłby jednocześnie rozwiązać problem Piasta z młodzieżowcem (z tego wieku po sezonie wyjdzie Sebastian Milewski).

 

Piłkarzem jakiś czas temu interesowała się Legia Warszawa (w tym samym czasie, gdy chciała pozyskać Marcela Zyllę z Bayernu Monachium), ale stołeczny klub ostatecznie z Hyjka zrezygnował ze względu na cenę. Teraz poza Piastem na celownik młodzieżowego reprezentanta Polski (ma na koncie grę w kadrach od U-17 do U-20) wzięli także działacze Rakowa Częstochowa.

 

PKO Ekstraklasa: Gutkovskis oficjalnie w Rakowie. 

 

Zdaniem „PS”, 19-letni zawodnik miałby podpisać z zespołem trenera Waldemara Fornalika czteroletni, obowiązujący do 2024 roku kontrakt.

 

Od 1 lipca Hyjek stał się wolnym zawodnikiem. 

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Piast zajmuje obecnie drugie miejsce. 

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie