Rosjanin z polskim pochodzeniem atakującym BKS Visły Bydgoszcz

Siatkówka
Rosjanin z polskim pochodzeniem atakującym BKS Visły Bydgoszcz
fot. Cyfrasport
Jewgienij Karpiński w przyszłym sezonie TAURON 1. Liga zagra w BKS Viśle Bydgoszcz.

24-letni atakujący Jewgienij Karpiński został nowym zawodnikiem BKS Visły Bydgoszcz. W poprzednim sezonie był jednym z najlepiej punktujących siatkarzy.

Karpiński urodził się w 1996 roku i ma 201 cm wzrostu. Ostatni sezon spędził w drugiej dywizji drużyny z Belogorye – Tekhnolog-Belogorye i był tam jednym z najlepiej punktujących zawodników. Jak mówił - zawsze chciał grać w Polsce, gdyż jego dziadek ze strony mamy był Polakiem (urodził się w Warszawie) i w zasadzie większość jego korzeni jest polska. 

 

Atakujący to uczeń Belogorye Volleyball School, zdobywca trzeciego miejsca młodej ligii w Belogorye w sezonie 2016/2017.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Młody atakujący Evgenyi Karpinskyi dołącza do naszej drużyny! Witamy w drużynie 🙌 #nowyzawodnik #bydgoszcz #visla #nowysezon #idzienowe

Post udostępniony przez BKS Visła Bydgoszcz (@bks_visla_bydgoszcz)

 

Zobacz też: BKS Visła Bydgoszcz znów chce zagrać w PlusLidze!

 

W poprzednim sezonie PlusLigi siatkarze z Bydgoszczy odnieśli tylko trzy zwycięstwa w 24 rozegranych spotkaniach i uplasowali się na ostatnim miejscu, co oznacza spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

 

Bydgoszczanie zapowiedzieli jednak chęć szybkiego powrotu do siatkarskiej ekstraklasy i już od jakiegoś czasu kompletują swój skład. Z ubiegłego sezonu w klubie zostali Michal Masny, Janusz Gałązka oraz Tomasz Bonisławski. Do zespołu dołączyli z kolei Piotr Lipiński, Patryk Strzeżek, Patryk Łaba, Kamil Kosiba, Mariusz Marcyniak, Kamil Gutkowski oraz Jan Galabov.

AgB, Polsat Sport, visla-bydgoszcz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie