PlusLiga: Które zespoły wznowiły treningi w poniedziałek?

Siatkówka
PlusLiga: Które zespoły wznowiły treningi w poniedziałek?
fot. Cyfrasport
Zawodnicy zespołu PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom.

Przerwa spowodowana pandemią dobiega końca. Niektóre drużyny PlusLigi rozpoczęły już treningi, a w poniedziałek dołączyło do nich kilka następnych.

W poniedziałek 6 lipca do hali powrócili zawodnicy Aluronu Virtu CMC Zawiercie, MKS Będzin, Cerrad Enea Czarnych Radom, GKS Katowice, Ślepska Malow Suwałki oraz beniaminka siatkarskiej ekstraklasy Stali Nysa.

 

W sobotę do Zawiercia przybył nowy trener "Jurajskich Rycerzy" Igor Kolaković, który będzie dysponował mocno odświeżonym składem. W porównaniu z poprzednim sezonem, w klubie pozostało tylko pięciu siatkarzy, a przybyło dziewięciu nowych. 

 

 

"Wojskowi" podczas inauguracji odbędą pierwszą jednostkę treningową na siłowni, a następnie rozegrają mecz piłki nożnej. Zawodnicy Roberta Prygla w pierwszym dniu przygotowań będą mieć również spotkanie organizacyjne w klubie.

 

 

Zobacz też: Grand Prix PLS: Terminy, miejsca i zasady ligi letniej siatkarzy i siatkarek

 

MKS Będzin przygotowania rozpoczął od rywalizacji na piasku, a w poniedziałek odbywają się pierwsze właściwe zajęcia w hali. Skład zespołu Jakuba Bednaruka zasiliło trzech Brazylijczyków: Thiago Veloso, Fabio Rodrigues i Jose Ademar Santana.

 

 

Katowiczanom udało się zamknąć nowy skład, jednak jego formowanie wywołało wiele kontrowersji. Pod koniec kwietnia w mediach zrobiło się głośno, kiedy na jaw wyszły informacje, że klub rozwiązał umowy z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem oraz kilkoma siatkarzami z datą wsteczną - 12 marca. Ostatecznie kilku z zawodników doszło do porozumienia z władzami klubu i zdecydowało się pozostać w zespole na kolejny sezon.

 

 

Do treningu wrócili także siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala spotkali się w siłowni.

 

 

Skład siatkarskiej ekstraklasy zasili Stal Nysa, która zamieniła się miejscami z ostatnią drużyną poprzednich rozgrywek BKS Visłą Bydgoszcz.

 

 

Zajęcia przygotowujące do nowego sezonu rozpoczęła już PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn. VERVA Warszawa Orlen Paliwa, która w niedzielę zaprezentowała nowe stroje treningowe, ćwiczenia wznowi we wtorek 7 lipca. 

 

Nowy sezon PlusLigi rozpocznie się w weekend 12-13 września. 

 

***

Już niedługo siatkarze reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca).

AgB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze