Martyna Łukasik: Zabrakło nam koncentracji

Martyna Łukasik została MVP meczu Chemik Police - CSM Targoviste.

W 4. kolejce rozgrywek grupowych Ligi Mistrzyń siatkarki Grupy Azoty Chemika Police pokonały rumuński CSM Targoviste 3:2. – Zabrakło nam koncentracji w tym meczu – przyznała przyjmująca Chemika Martyna Łukasik.

Policzanki po tym spotkaniu zajmują drugie miejsce w grupie E z dorobkiem siedmiu punktów. Liderem jest Eczacibasi Stambuł, które w drugim meczu tej serii pokonało Maricę Płowdiw 3:0 i ma komplet 12 punktów.

Po meczu Grupa Azoty Chemik Police – CSM Targoviste (3:2) powiedzieli:

Martyna Łukasik (przyjmująca Chemika, MVP spotkania): – Zabrakło nam koncentracji w tym meczu. Po wygraniu pierwszego seta, w drugim i do połowy trzeciego zagrałyśmy bardzo dobrze. Potem gdzieś nam uciekła koncentracja. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji, gdy prowadziłyśmy wysoko i mogłyśmy wygrać mecz 3:0, dałyśmy się dogonić i przegonić rywalkom. Dobrze, że chociaż tie-break miałyśmy od początku pod kontrolą. Na pewno po tym spotkaniu musimy się przyjrzeć błędom, jakie popełniłyśmy.

Skrót meczu Chemik - CSM Targoviste:

Radosław Wodziński (tymczasowy trener Chemika): – Nie było to łatwe spotkanie i podobnie jak w Rumunii musieliśmy zagrać pięć setów, by zwyciężyć. Wygrana końcówka pierwszej partii dała nam dużo pozytywnej energii na kolejną. Szkoda, że w połowie trzeciego seta spadła nam koncentracja, a także skuteczność przyjęcia zagrywki i oddaliśmy inicjatywę rywalkom. Teraz przed nami wyjazd do Bułgarii. Zwycięstwo w Płowdiw da nam awans do fazy play-off. Musimy tam wygrać.