Było już 2:0 i 13:3 w trzecim secie... Dziwny mecz siatkarek Chemika w LM

Siatkarki Chemika Police wygrały 3:2 z rumuńskim CSM Targoviste.

W meczu 4. kolejki grupy E Ligi Mistrzyń siatkarki Grupy Azoty Chemika Police pokonały CSM Targoviste 3:2. Gospodynie prowadziły już 2:0 oraz 13:3 w trzecim secie i oddały inicjatywę rywalkom, które wyrównały stan meczu. W tie-breaku Chemik rozbił ekipę z Rumunii 15:4. Drużyna mistrzyń Polski zagrała już bez trenera Marka Mierzwińskiego, który został zwolniony ze stanowiska; w tym meczu zastąpił go Radosław Wodziński. To trzecie zwycięstwo policzanek w obecnej edycji CEV Champions League.

Premierowa odsłona była bardzo wyrównana, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. W końcówce kilka oczek zaliczki uzyskała drużyna z Rumunii (19:22). Przyjezdne miały piłkę setową przystanie 22:24, ale policzanki doprowadziły do rywalizacji na przewagi. Skuteczne ataki Jovany Brakocevic-Canzian i Agnieszki Korneluk rozstrzygnęły ją na korzyść gospodyń (29:27).

W drugim secie wyrównany był jedynie początek. W środkowej części seta poszła punktowa seria od stanu 10:9 do 15:9, gdy w polu zagrywki błysnęła Korneluk. Policzanki przejęły inicjatywę i pewnie zmierzały po wygraną (16:10, 21:15). Przypieczętowała ją skutecznym atakiem Korneluk (25:20).

Siatkarki Chemika udanie rozpoczęły trzecią partię (5:1). W pewnym momencie prowadziły nawet 13:3, ale później całkowicie oddały inicjatywę rywalkom. Na własne życzenie roztrwoniły wyraźną zaliczkę, a ten okres słabej gry bezlitośnie wykorzystały rywalki (18:18). Kolejny błąd gospodyń dał rywalkom minimalną przewagę (19:20). W końcówce drużyna z Rumunii rozkręciła się na dobre. Problemy gospodyń w przyjęciu wykorzystała Mira Todorova (21:23), a Ana Bjelica zamknęła seta skutecznym atakiem (23:25).

Początek czwartej partii to falstart Chemika (0:5, 4:10). W dalszej części seta mistrzynie Polski nadal nie potrafiły złapać właściwego rytmu. Drużyna z Rumunii jeszcze powiększyła przewagę. Gdy dwoma asami popisała się Todorova, różnica wynosiła już dziesięć oczek (12:22). Maria Adriana Matei ustaliła wynik na (13:25).

Policzanki wróciły do gry w tie-breaku, wygrały... dziesięć akcji z rzędu (11:2), a trzema asami serwisowymi popisała się Martyna Łukasik. Kolejny punkt z zagrywki dołożyła Korneluk (13:3). Dwa brakujące punkty dołożyła skutecznymi atakami Martyna Czyrniańska (15:4).

Skrót meczu Chemik Police - CSM Targoviste:

Najwięcej punktów: Jovana Brakocevic-Canzian (26), Martyna Łukasik (23), Agnieszka Korneluk (15), Martyna Czyrniańska (13) – Chemik; Ana Bjelica (25), Mira Todorowa (15), Maria Matei (14), Rodica Buterez (10), Denisa Ionescu (10) – Targoviste. MVP: Martyna Łukasik (17/38 = 45% skuteczności w ataku + 5 asów serwisowych + 1 blok).

Siatkarki Chemika Police po tym meczu zajmują drugie miejsce w grupie E z dorobkiem siedmiu punktów. Liderem jest Eczacibasi Stambuł, które wywalczyło komplet 12 punktów.

Grupa Azoty Chemik Police – CSM Targoviste 3:2 (29:27, 25:20, 23:25, 13:25, 15:4)

Chemik: Fabiola Almeida de Sousa, Martyna Łukasik, Agnieszka Korneluk, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Czyrniańska, Iga Wasilewska – Maria Stenzel (libero) oraz Maira Cipriano, Joanna Sikorska, Lenka Oveckova, Monika Jagła (libero), Natalia Mędrzyk. Trener: Radosław Wodziński.

CSM: lka Van der Vyver, Maria Matei, Denisa Ionescu, Ana Bjelica, Jovana Miroslavljevic, Mira Todorowa – Nicolina Bozicević (libero) oraz Didona Zadorojnai, Rodica Buterez. Trener: Giovanni Caprara.