PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin. Relacja i wynik na żywo

W jednym z niedzielnych meczów 35. kolejki PKO Ekstraklasy ekipa Śląska Wrocław zagra z Pogonią Szczecin. Gospodarze wciąż walczą o ligowe podium, podczas gdy przyjezdni chcieliby odbić się od ósmej lokaty. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Wrocławianie plasują się na czwartym miejscu i do trzeciego Lecha Poznań tracą cztery punkty. W poprzedniej kolejce Śląsk przegrał w Gliwicach z Piastem 0:1, a na ligowe zwycięstwo czeka od 25 czerwca. Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska może jeszcze spróbować powalczyć nawet o wicemistrzostwo kraju, ponieważ do drugich gliwiczan traci również cztery "oczka".

Aby tak się stało podopieczni Vitezslava Lavicki koniecznie potrzebują zwycięstwa nad Pogonią, która zamyka tabelę grupy mistrzowskiej. Szczecinianie nie wygrali jeszcze żadnego meczu w decydującej fazie rozgrywek, ostatnio remisując z Jagiellonią Białystok 2:2, mimo że do przerwy prowadzili 2:0. Warto jednak zaznaczyć, że "Portowcy" grali w dziesiątkę już od 17. minuty, po tym jak drugą żółtą kartkę ujrzał Hubert Matynia. Piłkarze Pogoni ostatni raz cieszyli się z wygranej 6 czerwca po pokonaniu Cracovii.

Przyjezdni mogą realnie jeszcze marzyć o miejscach 4-6 na koniec sezonu, ale również potrzebują do tego zwycięstw. W rundzie zasadniczej w rywalizacji wrocławsko-szczecińskiej kibice byli dwukrotnie świadkami remisów. We Wrocławiu padł wynik 1:1, natomiast w Szczecinie nie doczekano się goli. Wydaje się, że podział punktów w niedzielnej konfrontacji nie zadowoli nikogo, co jedynie może zwiastować ciekawe spotkanie.

Relacja i wynik na żywo meczu Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin od godz. 12:30 na Polsatsport.pl.