Igrzyska Olimpijskie: Budowa obiektów w Chinach zrealizowana do końca roku

Inne
Igrzyska Olimpijskie: Budowa obiektów w Chinach zrealizowana do końca roku
fot. PAP
Igrzyska Olimpijskie: Budowa obiektów zrealizowana do końca roku.

- Budowa wszystkich obiektów olimpijskich powinna zostać zrealizowana do końca roku – poinformowali organizatorzy zimowych igrzysk w Pekinie w 2022 roku. Przygotowania odbywają się zgodnie z planem, mimo ogólnoświatowych problemów związanych z pandemią koronawirusa.

Przedstawiciele komitetu organizacyjnego ZIO 2022 przyznali, że w chińskiej stolicy wdrażane są jednocześnie surowe środki zapobiegawcze związane z Covid-19.

 

Rywalizacja olimpijska w tym kraju ma się odbyć zaledwie sześć miesięcy po letnich igrzyskach w Tokio, przełożonych ze względu na koronawirusa z 2020 na 2021 rok. Chociaż pojawiają się też informacje, że olimpiadę w Japonii być może trzeba będzie odwołać, a powodem pandemia.

 

Zobacz także: Igrzyska albo w 2021 albo w ogóle

 

- Budowa wszystkich obiektów olimpijskich powinna zostać zrealizowana do końca roku. O ile nam wiadomo, stanowisko Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego jest bardzo jasne i pozostaje niezmienione. MKOl jest w pełni skoncentrowany i zdeterminowany, aby zapewnić sukces igrzysk w Tokio i Pekinie – poinformowali organizatorzy igrzysk olimpijskich w 2022 roku.

 

Igrzyska w Tokio mają się odbyć od 23 lipca do 8 sierpnia 2021, zaś w Pekinie w terminie 4-20 lutego 2022.

AgB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie