Popsuty jubileusz Medyka! Olympique udzielił srogiej lekcji futbolu

Olympique Lyon pokonał Medyka Konin aż 5:0.

Olympique Lyon pokonał Medyka Konin 5:0 (2:0) w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym z okazji 35. jubileuszu polskiego klubu. Dwie bramki dla triumfatorek Ligi Mistrzyń padły po rzutach karnych.

Lepszego sposobu na obchody jubileuszu 35-lecia klubu nie można było sobie wyobrazić. Do Konina przyjechał Olympique Lyon, czyli drużyna, która w ciągu ostatnich czterech lat stale triumfowała w Lidze Mistrzyń. Od sezonu 2015/2016 nieprzerwanie triumfuje również w rozgrywkach krajowych.

Mecz z ekipą z Lyonu nie był dla piłkarek Medyka nowością. Wspomnienia z poprzednich starć nie należą jednak do przyjemnych, bowiem czterokrotny mistrz, dziesięciokrotny wicemistrz Polski i dziewięciokrotny zdobywca krajowego pucharu nigdy jeszcze nie wygrał z rywalkami z Francji. Spotkania kończyły się wynikami 0:6, 0:3, 0:5, 0:9.

Dla podopiecznych trenera Reynalda Pedrosa starcie z Medykiem było jednym z etapów przygotowań do nowego sezonu. Drużyna przebywa na zgrupowaniu w ośrodku w Opalenicy, niedaleko Poznania.

Początek sobotniego meczu był bardzo wyrównany. W 5. minucie pierwszą sytuację bramkową miały przyjezdne, lecz bardzo czujnie zachowała się bramkarka ekipy z Konina. Z minuty na minutę gra coraz mocniej przenosiła się na połowę gospodyń. Skutkiem tego było pierwsze trafienie w tym spotkaniu. Po rzucie rożnym w 23. minucie piłkę do bramki wpakowała Sara Gunnarsdottirs. Wydawało się, że do końca pierwszej części spotkania wynik nie ulegnie zmianie, lecz tak się nie stało. Po dośrodkowaniu z prawej strony gola główką strzeliła Nikita Parris.

Druga połowa nie rozpoczęła się najlepiej dla koninianek. Już w 49. minucie Julia Maskiewicz faulowała przeciwniczkę w polu karnym, a to oznaczało jedenastkę dla rywalek. Pewnym strzałem w prawy róg wykorzystała ją Wendie Renard. Obrończyni Medyka nie wyciągnęła jednak wniosków i 5 minut później ponownie dopuściła się przewinienia pod bramką, a to oznaczało kolejną jedenastkę. Tym razem wynik podwyżyszyła Amel Majri. Na tym się jednak nie skończyło. Piątego, a zarazem ostatniego gola dla Lyonu w 69. strzeliła Delphine Cascarino.

Medyk Konin - Olympique Lyon 0:5 (0:2)
Bramki: Sara Gunnarsdottirs 5', Nikita Parris 45+2', Wendie Renard 49', Amel Majri 55', Delphine Cascarino 69'