Dragan Stanković uzyskał włoskie obywatelstwo

Siatkówka
Dragan Stanković uzyskał włoskie obywatelstwo
fot. Modena Volley
Dragan Stanković uzyskał włoskie obywatelstwo.

Już oficjalnie – serbski środkowy Dragan Stanković od nowego sezonu wyjdzie na boisko z włoskim obywatelstwem sportowym. Poinformował o tym klub 34-latka Modena Volley.

”Z wielką satysfakcją ogłaszamy, że serbski zawodnik Dragan Stankovic zagra w sezonie 2020/21 z włoskim obywatelstwem” – oświadczono w krótkim komunikacie.

 

 

O uzyskaniu nowego obywatelstwa przez środkowego mówiło się już od jakiegoś czasu. Stanković w Italii przebywa już od ponad dziesięciu lat, a właśnie taki okres umożliwia mu ubieganie się o wspomniany dokument.

 

Zobacz także: Trentino rozwiało wątpliwości! Gwiazda SuperLegi zostaje we Włoszech

 

Serb dotychczas bronił barw dwóch klubów: to ikona Cucine Lube Civitanova, gdzie spędził aż dziesięć sezonów, zdobywając w tym czasie cztery tytuły mistrza kraju. Później grał z Gas Sales Piacenza, a od nowego sezonu wystąpi w barwach Modena Volley, z którą zagra w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Z klubu odszedł z kolei polski przyjmujący Bartosz Bednorz, który rywalizować będzie na rosyjskich parkietach z Zenitem Kazań.

 

Stanković to wielokrotny reprezentant drużyny narodowej. Wywalczył między innymi złoto mistrzostw Europy i brąz mistrzostw świata oraz sześć krążków Ligi Światowej.

AgB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze