PreZero Grand Prix w Warszawie: Andrzej Wrona i Karol Kłos w składzie

Siatkówka
PreZero Grand Prix w Warszawie: Andrzej Wrona i Karol Kłos w składzie
fot. PAP
Andrzej Wrona wystąpi w PreZero Grand Prix w Warszawie.

Dwóch mistrzów świata, do tego mistrzowie Polski, reprezentanci Polski i czołowi gracze PlusLigi, czyli Ligi Mistrzów Świata – drugi turniej eliminacyjny PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w Warszawie będzie pełen gwiazd polskiej siatkówki.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek od rozgrywek czterech drużyn z żeńskiej TAURON Ligi. Dzień później do gry przystąpią męskie zespoły – w sobotę kibice zobaczą m.in. VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa, a w niedzielę PGE Skrę Bełchatów. W obu ekipach wystąpią mistrzowie świata z 2014 roku – Andrzej Wrona z VERVY Warszawa i Karol Kłos z PGE Skry.

– Wow, szacuneczek – tak zareagował na Twitterze na obrazki z turnieju PreZero Grand Prix w Krakowie Karol Kłos. I zaraz dodał, że w Warszawie osobiście sprawdzi tak bardzo chwaloną przez wszystkich uczestników krakowskiego turnieju organizację zawodów. Dla niego gra w Monta Beach Volley Club, położonej na Cyplu Czerniakowskim, będzie pewnie szczególna, bo mieszka ledwie kilkaset metrów od tego miejsca.

 


Mistrzowie świata z 2014 roku nie będą jedynymi znanymi zawodnikami, którzy pojawią się na piasku podczas turnieju w Warszawie, bo na listach zgłoszeń jest sporo znanych graczy. W barwach PGE Skry do Warszawy mają przyjechać między innymi reprezentant Polski Norbert Huber, który kilka dni temu świetnie spisywał się w tegorocznych meczach drużyny trenera Vitala Heynena. Do tego na liście zgłoszeniowej są najskuteczniejszy gracz poprzedniego sezonu w PlusLidze Bartosz Filipiak, libero Kacper Piechocki, czy bardzo interesujący gracz młodego pokolenia – Przemysław Kupka.

 

Zobacz także: PreZero Grand Prix siatkarzy: ZAKSA za burtą, awans Resovii i GKS! 


– Bardzo się cieszę, że na piasku sprawdzą się gwiazdy naszych lig, ale pokażą swoje umiejętności także inni gracze, którzy na co dzień w hali mogą nie być tak widoczni – mówił Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Tak było choćby w trakcie pierwszego weekendu w Krakowie, gdy na boisku błyszczeli w ataku nasi libero z Jakubem Popiwczakiem na czele. Liczę, że w stolicy znowu obejrzymy tak atrakcyjną siatkówkę jak w Krakowie – dodał.
 
W ekipie Ślepska Malow Suwałki kibice zobaczą innego Amerykanina, urodzonego i wychowanego w Long Beach w Kalifornii, a zatem uwielbiającego grę na piasku amerykańskiego rozgrywającego Joshuę Tuanigę, czy czołowych graczy PlusLigi Marcina Walińskiego i Mateusza Sacharewicza. Z kolei w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn zagrać mają m.in. brązowy medalista ostatniej Ligi Narodów Jędrzej Gruszczyński, czy medalista uniwersjadowy i czołowy przyjmujący PlusLigi Wojciech Żaliński. Znane nazwiska ma do Warszawy przywieźć także spadkowicz z PlusLigi, który do rozgrywek zgłosił m.in. Michala Masnego.

 

Zobacz także: Siatkarze zapomnieli o przepisach? "Jurajscy Rycerze" mieli nieuzasadnione pretensje do arbitra (WIDEO)


Drugi turniej eliminacyjny PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki rozpocznie się w piątek o godz. 9.30, zagrają wtedy siatkarki, a w sobotę i niedzielę siatkarze będą grali do późnych godzin popołudniowych. Dwie najlepsze drużyny żeńskie i cztery męskie wywalczą awans do turnieju finałowego cyklu, który odbędzie się w kolejny weekend w Gdańsku. Wszystkie mecze rozgrywek PreZero Grand Prix transmituje telewizja Polsat Sport.

Dla kibiców przewidziana jest trybuna o pojemności 500 osób z zastrzeżeniem, że co drugie miejsce może być zajęte. To oznacza, że z zachowaniem odstępów będzie mogło na niej przebywać jednocześnie 250 osób. Pozostali fani będą mogli śledzić rozgrywki na specjalnym telebimie i korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Wstęp na turniej w Warszawie jest wolny.

 

Harmonogram rozgrywek w Warszawie:

 

31 lipca (grupa B):

 

godz. 9:30 DPD Legionovia Legionowo - Enea PTPS Piła
godz. 11:00 E.LECLERC Radomka Radom - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
godz. 12:30 Enea PTPS Piła - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
godz. 14:00 DPD Legionovia Legionowo - E.LECLERC Radomka Radom
godz. 15:30 E.LECLERC Radomka Radom - Enea PTPS Piła
godz. 17:00 Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - DPD Legionovia Legionowo

 

1 sierpnia (grupa B):

 

godz. 9:30 Verva Warszawa ORLEN Paliwa - BKS Visła Bydgoszcz
godz. 11:00 LUK Politechnika Lublin - Cuprum Lubin
godz. 12:30 BKS Visła Bydgoszcz - Cuprum Lubin
godz. 14:00 Verva Warszawa ORLEN Paliwa - LUK Politechnika Lublin
godz. 15:30 LUK Politechnika Lublin - BKS Visła Bydgoszcz
godz. 17:00 Cuprum Lubin - Verva Warszawa ORLEN Paliwa

 

2 sierpnia (grupa C):

 

godz. 9:30 PGE Skra Bełchatów - APP Krispol Września
godz. 11:00 Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki
godz. 12:30 APP Krispol Września - Ślepsk Malow Suwałki
godz. 14:00 PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn
godz. 15:30 Indykpol AZS Olsztyn - APP Krispol Września
godz. 17:00 Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów

AgB, Polsat Sport, plusliga.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie