Iker Casillas zakończył karierę piłkarską

Piłka nożna
Iker Casillas zakończył karierę piłkarską
fot. PAP/EPA
Iker Casillas ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej.

Słynny hiszpański bramkarz, 39-letni Iker Casillas ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej. Z reprezentacją w 2010 roku zdobył mistrzostwo świata, a w 2008 i 2012 - mistrzostwo Europy. Wielkie sukcesy odnosił też z Realem Madryt.

- Dzisiaj jest jeden z najważniejszych i najtrudniejszych dni w moim sportowym życiu: nadeszła chwila pożegnania – przekazał we wtorek słynny zawodnik.

 

Oficjalne przejście na futbolową emeryturę nie jest jednak zaskoczeniem. 1 maja 2019 roku przeszedł zawał serca, później wrócił do treningów w FC Porto, ale od kilkunastu miesięcy Casillas nie zagrał w żadnym meczu. - Ważna jest ścieżka, którą podążasz i towarzyszący ci ludzie, a nie cel, do którego cię prowadzi. Dzięki pracy i wysiłkowi przychodzi to samo. Myślę, że mogę bez wahania powiedzieć, że taka była moja droga do wymarzonego celu – napisał legendarny bramkarz, który przez wiele lat związany był z Realem Madryt. 

Casillas jest wychowankiem Realu Madryt. W jego barwach wystąpił w 725 spotkania. Z „Królewskimi” wywalczył m.in. trzykrotnie Puchar Europy (Liga Mistrzów) i pięć razy mistrzostwo Hiszpanii. W 2015 roku przeniósł się do FC Porto. Real Madryt w oficjalnym oświadczeniu nazwał Casillasa „najlepszym bramkarzem w historii klubu”. 

Bramkarz sięgnął po wiele nagród indywidualnych i drużynowych w futbolu, ale też był wyróżniany m.in. orderami za swoją sportową postawę. Niedawno hiszpańskie media podawały, że po zakończeniu kariery Casillas miałby wrócić do Realu i pełnić funkcję doradcą prezydenta Florentino Pereza.

 

Utytułowany bramkarz rozważał też opcję kandydowania na prezydenta hiszpańskiej federacji piłkarskiej (RFEF), ale ostatecznie się wycofał.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze