Cztery gole w meczu FC Barcelona - Juventus. Ponad godzina gry Roberta Lewandowskiego

FC Barcelona zremisowała w meczu towarzyskim z Juventusem 2:2. Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli Ousmane Dembele i Moise Kean. Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny znaleźli się w pierwszych składach swoich drużyn. Bramkarz włoskiego zespołu pożegnał się z boiskiem po pierwszej połowie. "Lewy" został zmieniony w 62. minucie.

• FC Barcelona zremisowała z Juventusem 2:2.
  • Po dwie bramki zdobyli Ousmane Dembele i Moise Kean.
  • Robert Lewandowski został zmieniony w 62. minucie. Jego miejsce na boisku zajął Memphis Depay.
  • Wojciech Szczęsny rozegrał całą pierwszą połowę. W przerwie zmienił go Mattia Perin.

FC Barcelona dobrze weszła w spotkanie. Piłkarze klubu ze stolicy Katalonii częściej stwarzali groźne akcje pod bramką przeciwników. Szansę na strzelenie swojego pierwszego gola w barwach Barcelony miał Robert Lewandowski. Piłka po strzale Polaka przeleciała jednak nad poprzeczką. Później do głosu doszedł Juventus. Zawodnicy "Starej Damy" coraz częściej gościli pod polem karnym "Blaugrany". Szczególnie dobrze na boisku prezentował się Angel Di Maria, który brał udział w większości ofensywnych akcji swojego zespołu.

Mimo to wynik spotkania w 34. minucie otworzył Ousmane Dembele. Francuz popisał się mocnym strzałem na dalszy słupek, po którym padła bramka. Na odpowiedź włoskiej ekipy trzeba było czekać tylko pięć minut. Na listę strzelców wpisał się Moise Kean. Jeszcze przed przerwą swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Dembele. Tym samym piłkarze "Dumy Katalonii" na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

W przerwie szkoleniowiec turyńskiego zespołu Massimiliano Allegri postanowił zmienić Wojciecha Szczęsnego. Jego miejsce między słupkami bramki "Starej Damy" zajął Mattia Perin. Podopieczni włoskiego trenera z impetem weszli w drugą połowę tego starcia. Ponownie do bramki Barcelony trafił Kean i tym samym doprowadził do wyrównania.

Lewandowski, który w tym spotkaniu występował z numerem "12" na plecach, opuścił boisko w 62. minucie. Xavi w miejsce Polaka postanowił wprowadzić Memphisa Depaya.

Na lekko ponad 20 minut przed końcem podstawowego czasu gry piłkarze zespołu z Półwyspu Iberyjskiego byli blisko ponownego wyjścia na prowadzenie. Najpierw Raphinha z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Chwilę później piłka trafiła w prawie to samo miejsce po strzale Ansu Fatiego. Już do ostatniego gwizdka żadna z ekip nie była w stanie przebić się przez defensywę przeciwników. Mecz zakończył się przez to remisem 2:2.

FC Barcelona - Juventus 2:2 (2:1)

Bramki: Ousmane Dembele 34, 40 - Moise Kean 39, 51