Tour de Pologne: Dylan Groenewegen zabrał głos

Inne
Tour de Pologne: Dylan Groenewegen zabrał głos
fot. PAP

Sprawca makabrycznego wypadku na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne, Holender Dylan Groenewegen, napisał na Twitterze, że ciągle myśli o najbardziej poszkodowanym Fabio Jakobsenie. W emocjonalnym wpisie przeprasza także innych rannych. "W tej chwili zdrowie Fabio jest najważniejsze. Ciągle o nim myślę" - przyznał Groenewegen.

Tuż przed metą w Katowicach Holender Jakobsen, spychany przez swojego rodaka Groenewegena na prawą stronę jezdni, uderzył z ogromnym impetem w metalowe barierki i wyłamał je, zderzając się z sędzią obsługującym fotokomórkę.

Groenewegenowi zarzucono umyślne spowodowanie wypadku. Został wykluczony z wyścigu i grożą mu dodatkowe sankcje ze strony Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Decyzją sędziów etap wygrał Jakobsen, który jest obecnie w stanie śpiączki farmakologicznej. 24-letni Holender przeszedł w nocy ze środy na czwartek pięciogodzinną operację w Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu i prawdopodobnie w piątek rano zostanie wybudzony.

Tour de Pologne: Najnowsze informacje nt. stanu zdrowia Fabio Jakobsena. Przeszedł pięciogodzinną operację

 

"Nienawidzę tego, co stało się wczoraj. Nie mogę znaleźć słów, żeby opisać, jak mi przykro z powodu Fabia i innych, którzy upadli lub zostali ranni. W tej chwili zdrowie Fabio jest najważniejsze. Ciągle o nim myślę" - napisał Groenewegen na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

PS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie