Puchar Polski: Ślęza Wrocław - Wigry Suwałki. Transmisja w Polsacie Sport

Niedawno ze zdobycia Pucharu Polski cieszyli się piłkarza Cracovii Kraków.

W najbliższy czwartek, 13 sierpnia rozpoczynają się zmagania w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Na wrocławskim stadionie Oławka Ślęza Wrocław podejmie Wigry Suwałki.

Wrocławski klub ponownie rozpoczyna sezon 3 Ligi. W ubiegłych rozgrywkach grupy trzeciej zawodnicy Ślęzy uplasowali się na drugiej pozycji, tuż za Górnikiem Polkowice, który awansował do 2 ligi. Najlepszym strzelcem zespołu był Mateusz Kluzek, który zdobył 11 bramek.

Wrocławski klub jest ubiegłorocznym zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski. W rozegranym w Lubinie finałowym meczu Ślęza Wrocław wygrała z miejscowym Zagłębiem II 3:1, tym samym po raz drugi sięgając po to trofeum.

Wigry muszą się przyzwyczaić do gry w 2 lidze. Zespół z Suwałk zajął w ubiegłym sezonie ostatnie miejsce w tabeli 1 ligi. Niemoc podlaskiego zespołu obrazują zdobycze bramkowe jego graczy, najlepszy Cezary Sauczek zdobył zaledwie 5 bramek.

W Pucharze Polski nie było lepiej, Wigry uległy w Warszawie rezerwom Legii 0:2.

Zwycięzca meczu Ślęza Wrocław – Wigry Suwałki zmierzy się w 1/32 Pucharu Polski z lepszym z duetu Polonia Nysa – Górnik Łęczna.

Transmisja meczu 1/32 finału Pucharu Polski: Ślęza Wrocław - Wigry Suwałki w czwartek 13.08 o 15.50 na antenie Polsatu Sport.