Wicemistrzyni Europy w wioślarstwie zakończyła karierę

Inne
Wicemistrzyni Europy w wioślarstwie zakończyła karierę
fot. Cyfrasport
Anna Wierzbowska zakończyła karierę.

Wicemistrzyni Europy w czwórce bez sterniczki z 2017 roku Anna Wierzbowska zakończyła karierę. – Dziś muszę postawić zdrowie na pierwszym miejscu – napisała 29-letnia wioślarka w mediach społecznościowych.

W sierpniu 2017 roku, podczas treningu na rowerze w okolicach Wałcza, Wierzbowska została potrącona przez samochód. Doznała licznych obrażeń, w tym skomplikowanego złamania nogi. Musiała poddać się kilku operacjom i choć wróciła do kadry na międzynarodowe zawody, ostatecznie stwierdziła, że nie może dalej zawodowo uprawiać sportu.

 

– Ta decyzja należała do najcięższych, jakie musiałam podjąć, i na bardzo długo zapamiętam skrajne emocje z nią związane. Ciąg operacji, które miały miejsce po moim wypadku, był bardzo ciężkim, wymagającym procesem. Dziś muszę postawić zdrowie na pierwszym miejscu, gdyż nie jest ono w najlepszym stanie, a ponad wszystko nie pozwala mi wrócić do miejsca, w którym byłam przed wypadkiem – napisała Wierzbowska.

 

 

Srebro ME zawodniczka Lotto Bydgostia wywalczyła w 2017 w czwórce, w której składzie były ponadto: jej młodsza siostra Maria, Monika Chabel i Joanna Dittmann. Wcześniej wraz z siostrą startowała w dwójce bez sterniczki (m.in. dziesiąte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro).

 

Na początku 2020 roku Anna Wierzbowska wystartowała także w mistrzostwach Europy na ergometrze, w których zdobyła srebrny medal.

 

– Nie ma odpowiednich słów, żeby opisać to, jak wiele cały wioślarski świat dla mnie znaczy. Brak tu wystarczająco miejsca, żeby podziękować każdemu z Was z osobna za te wszystkie lata, za wiarę, za dobre słowo, za wsparcie, za Wasz doping na mecie... – dodała.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie