To on zatrzymał Manchester City! Świetne interwencje Anthony'ego Lopesa (WIDEO)

Anthony Lopes w meczu z Manchesterem City

Anthony Lopes był jedną z wiodących postaci Olympique Lyon w sobotnim zwycięstwie nad Manchesterem City (3:1) w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Jego interwencje utrzymały Francuzów w grze. Zobaczcie parady portugalskiego bramkarza!

To, co zwracało uwagę to świetna gra nogami Lopesa. Urodzony we Francji reprezentant Portugalii nie ma problemów z rozgrywaniem piłki pod presją i mimo pressingu potrafił precyzyjnie wyprowadzić piłkę.

Portugalczyk wielokrotnie wykazał się refleksem, ratując swój zespół przed utratą gola. W 31. minucie podjął dobrą decyzję o wyjściu z bramki, przecinając wrzutkę Joao Cancelo. Później dobrze interweniował przy kąśliwym strzale Kevina de Bruyne z rzutu wolnego. Pod koniec pierwszej połowy obronił uderzenie Rodriego po akcji Raheema Sterlinga.

W drugiej odsłonie Lopes ponownie stanął na drodze de Bruyne, kiedy to obronił precyzyjny strzał Belga z rzutu wolnego. W 72. minucie znowu pokazał swój kunszt, odbijając potężny strzał Jesusa, który to urwał się obrońcom Lyonu.

Portugalczyk był prawdziwą zmorą De Bruyne, którego to strzały z rzutów wolnych i dośrodkowania zawsze trafiały w rękawice Lopesa. W ostatecznym rozrachunku reprezentant Portugalii obronił sześć strzałów zawodników City, będąc jednym z kowali sukcesu Olympique Lyon i prowadząc drużynę do półfinału Ligi Mistrzów.