Premier potwierdził organizację dwóch dużych imprez siatkarskich w Polsce

Siatkówka
Premier potwierdził organizację dwóch dużych imprez siatkarskich w Polsce
fot. Cyfrasport
ME siatkarzy 2021 odbędą się w trzech polskich miastach – Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił wsparcie rządu w organizacji dwóch wielkich imprez siatkarskich w kraju - mistrzostw Europy mężczyzn 2021 i świata kobiet 2022. Poinformował, że pierwsza z nich odbędzie się w trzech polskich miastach - w Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

– Polska gości ważne imprezy dla siatkarzy i siatkarek. W przyszłym roku będziemy gospodarzami mistrzostw Europy mężczyzn. Odbędą się one w trzech miastach w Polsce - w Krakowie, Gdańsku i Katowicach. Mam marzenie, żeby tu w Katowicach odbył się finał – powiedział Morawiecki w trakcie konferencji pod Spodkiem.

 

Przed jedną z najważniejszych hal dla polskiej siatkówki premier wyraził nadzieję, że reprezentacja powalczy znowu o złoto.

 

– Cieszę się, że poszliśmy w tak dobrym kierunku w siatkówce i będziemy mogli powalczyć o złoto. Tak jak Hubert Wagner powiedział - "interesuje nas tylko złoto". Ze strony rządu zapewniamy środki na licencje, żeby te zawody odbyły się na najwyższym poziomie. Cieszę się, że w Polsce odbywają się takie wydarzenia sportowe – dodał.

 

Zobacz także: Sezon debiutantek! Siatkarskie talenty, które warto zapamiętać (ZDJĘCIA)

 

W grudniu 2019 roku Polska wspólnie z Czechami, Estonią i Finlandią wybrana została na gospodarza ME 2021 w siatkówce mężczyzn. W naszym kraju ma zostać rozegranych większość meczów - 15 spotkań grupowych, cztery spotkania 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, oba półfinały, a także spotkanie o brązowy medal i finał.

 

– Dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wspieranie polskiego sportu. Dzięki temu między innymi w Polsce odbędzie się walka o najważniejsze tytuły. Wierzę, że w Katowicach Biało-Czerwoni wywalczą mistrzostwo Starego Kontynentu – powiedziała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

 

 

Z kolei mistrzostwa świata kobiet mają się odbyć w Polsce i Holandii w 2022 roku. Główną areną imprezy będzie stadion w Arnhem. W Holandii mają się odbyć mecze otwarcia i finał.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze