KSW 54: Paweł Polityło wypunktował Bogdana Barbu (WIDEO)

Sporty walki

Paweł Polityło (5-2, 1 KO) pokonał Bogdana Barbu (16-12, 8 KO, 4 Sub) podczas gali KSW 54. Polak wygrał z Rumunem przez jednogłośną decyzję sędziów.

Po 90 sekundach wymiany w stójce walka znalazła się w klinczu przy siatce, gdzie swojego rywala dociskał Polityło. Na dwie minuty przed końcem walka wróciła do stójki, ale po chwili ponownie Polak znalazł się w korzystnej pozycji przy siatce. Komentujący tę galę Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski zwrócili uwagę na to, że Polityło zbyt łatwo dał się trafiać w stójce.

Drugą rundę Barbu zaczął od mocnego ciosu, ale nie zrobił on większego wrażenia na Polaku. Po chwili Polityło znalazł się w korzystnej pozycji w parterze blisko siatki. Trafiał tam mocnymi ciosami, w tym... kolanem w parterze. Po chwili przerwy Barbu doszedł do siebie i kontynuował walkę, ale sędzia odebrał Polakowi punkt. Po wznowieniu inicjatywę miał Polityło, który po raz kolejny skutecznie obalił przeciwnika. Kolejna runda z przewagą Polaka.

Identyczny przebieg miało ostatnie starcie. Polak docisnął rywala przy siatce i konsekwentnie kontrolował sytuację w parterze. Mimo odjętego punktu w drugiej rundzie, decyzja sędziów nie mogła być inna - wskazali wygraną Polityło przez jednogłośną decyzję sędziów.

Polityło przed walką z Barbu miał na swoim koncie cztery wygrane i dwie porażki - obie z Antunem Raciciem na galach KSW i obie niejednogłośnymi decyzjami. Znacznie bardziej walk na swoim koncie ma Barbu, który walczył już na KSW i został znokautowany przez Sebastiana Przybysza.

Paweł Polityło (5-2, 1 KO) pokonał Bogdana Barbu (16-12, 8 KO, 4 Sub) przez jednogłośną decyzję sędziów.