Wysokie kary dla Messiego za nieobecność w Barcelonie

Piłka nożna
Wysokie kary dla Messiego za nieobecność w Barcelonie
Fot. PAP/EPA
Lionel Messi chce odejść z FC Barcelony po 16 latach owocnej kariery.

W niedzielę FC Barcelona rozpocznie przygotowania do nowego sezonu La Liga od testów medycznych. Nadal nie wiadomo czy pojawi się na nich Lionel Messi. Hiszpańskie media donoszą, że dalsza nieobecność Argentyńczyka będzie się wiązała z karami finansowymi.

Ostatni tydzień w świecie sportu ubiegł pod znakiem zamieszania transferowego z Lionelem Messim w roli głównej. Argentyńczyk od dłuższego czasu jest w konflikcie z zarządem klubu, a czarę goryczy przelała kompromitująca porażka w Lidze Mistrzów. Legendarny piłkarz chce odejść z Barcy po 16 latach kariery i za darmo rozwiązać umowę z klubem, wykorzystując kontrowersyjną klauzulę w swoim kontrakcie.

 

ZOBACZ TAKŻE: FC Barcelona jest nieugięta. Lionel Messi będzie musiał zostać w klubie?


Przedstawiciele Blaugrany są jednak innego zdania. Szefowie Barcelony z Josepem Bartomeu na czele twierdzą, że klauzula pozwalająca Messiemu rozwiązać kontrakt po każdym sezonie wygasła w czerwcu tego roku. Argentyńczyk uważa, że termin klauzuli uległ zmianie i z powodu pandemii koronawirusa wymagany termin wygasa dopiero z końcem sierpnia. Hiszpańskie media przewidują, że zawodnik może wymusić transfer strajkiem i nie stawi się w Katalonii na początek przygotowań swojego klubu.


Hiszpański "Sport" sprawdził jaka kara może grozić piłkarzowi za takie zachowanie. Według katalońskiego dziennika Messi uniknie kary za ewentualną nieobecność na niedzielnych testach, ale poniedziałkowa absencja może go kosztować już 4 procent miesięcznego wynagrodzenia. Umowa z klubem przewiduje także obcięcie miesięcznej pensji o 10 procent w przypadku trzydniowej nieobecności bez uzasadnienia, a w szczególnych przypadkach nawet karę zawieszenia.

 

Robert Lewandowski: Puchar Ligi Mistrzów był moim wielkim marzeniem


Coraz głośniej mówi się o nowym pracodawcy Argentyńczyka. W kolejce po Messiego mają się ustawiać Paris Saint-Germain, Inter Mediolan i Manchester City. Najbliżej pozyskania wybitnego napastnika jest angielski klub, który prowadzi znany zawodnikowi Pep Guardiola.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie