Fortuna Puchar Polski: Pięć goli w Nowym Targu, pewny awans Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Podhale Nowy Targ, awansując do 1/16 finału Pucharu Polski.

Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe 5:0 Podhale Nowy Targ, awansując do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Trzy bramki padły już w pierwszej połowie, a dwie z rzutów karnych.

Spotkanie pierwotnie zaplanowane zostało na 15 sierpnia, jednak nie odbyło się zgodnie z planem, z powodu zakażenia koronawirusem w zespole Pogoni. Wrześniowy mecz przebiegł już jednak bez zakłóceń.

W pierwszej połowie grę kontrolowali goście, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą gola z dystansu w wykonaniu Kacpra Smolińskiego. Wynik został poprawiony zaledwie dziesięć minut później, po faulu na Adrianie Benedyczaku w polu karnym. "Jedenastkę" podyktowaną przez sędziego wykorzystał Michał Kucharczyk i było już 2:0.

To nie wystarczyło ekipie Kostii Runjaicia, bo w 30. minucie padł kolejny celny strzał. Po rzucie rożnym w piłkę nieczysto trafił zawodnik gospodarzy. Szybko skorzystał z tego Alexander Gorgon, powiększając przewagę swojej ekipy. Wynik był praktycznie przesądzony.

W drugiej połowie zespół z północy Polski dalej kontrolował spotkanie, choć z mniejszą intensywnością, niż w otwierającej części. Próby powiększenia przewagi podjęli Hubert Matynia i Mariusz Fornalczyk, jednak bez efektu. Wreszcie pod koniec meczu padły dwa celne strzały, jeden po drugim, oba w wykonaniu Kamila Drygasa, w tym jeden z rzutu karnego. To był piłkarski nokaut.

Środa obfitowała w rozgrywki Pucharu Polski, bo w tym samym czasie rozgrywane były dwa inne spotkania. Górnik Łęczna w doliczonym czasie pokonał Polonię Nysa 3:1, a Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe 2:0 w meczu przeciwko Orlętom Radzyń Podlaski.

Podhale Nowy Targ - Pogoń Szczecin 0:5 (0:3)

Bramki: Kacper Smoliński (7.), Michał Kucharczyk (17. - rzut karny), Alexander Gorgon (30.), Kamil Drygas (81. - rzut karny, 82)

Żółte kartki: Arkadiusz Lewiński, Grzegorz Janiczak - obaj Podhale.

Podhale: Mateusz Szukała - Maciej Tonia, Arkadiusz Lewiński, Daniel Wajsak, Jarosław Potoniec (85' Grzegorz Misiura) - Michał Nawrot, Grzegorz Janiczak (86' Michał Dudek), Mateusz Mianowany, Marek Mizia (59' Dawid Witkowski) - Michał Grunt (71' Jakub Burnat), Damian Lepiarz (59' Damian Mrówka)

Pogoń: Jakub Bursztyn - David Stec, Konstantinos Triantafyllopoulos (84' Filip Balcewicz), Mariusz Malec, Hubert Matynia (84' Bartłomiej Mruk) - Damian Dąbrowski - Michał Kucharczyk (68' Kamil Drygas), Alexander Gorgon (82' Błażej Starzycki), Kacper Smoliński, Paweł Cibicki - Adrian Benedyczak (68' Mariusz Fornalczyk)