Giro d'Italia kobiet: Katarzyna Niewiadoma na drugim miejscu po pięciu etapach

Katarzyna Niewiadoma zajmuje drugie miejsce w Giro d'Italia.

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) pozostaje wiceliderką wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Piąty etap, wokół Terraciny o długości 110 km, wygrała Holenderka Marianne Vos (CCC-Liv). W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi jej rodaczka Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott).

We wtorek Vos finiszowała najszybciej z 53-osobowego peletonu w czasie 1:47.27. Niewiadoma przyjechała na 30. pozycji, a druga z Polek Małgorzata Jasińska (Cronos Casa Dorada) została sklasyfikowana na 112. miejscu ze stratą 14.19.

W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany. Niewiadoma traci do van Vleuten 1.56, a wyprzedza inną zawodniczkę z Holandii, mistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro Annę van der Breggen (Boels-Dolmans), nad którą ma siedem sekund przewagi.

Jasińska (Cronos Casa Dorada) zajmuje po pięciu etapach 100. lokatę ze stratą 48.23.

Giro d'Italia (Giro Rosa), uważany za najbardziej prestiżowy wyścig etapowy kobiet, składa się z dziewięciu odcinków i zakończy się w sobotę w Motta Montecorvino. Ubiegłoroczną edycję wygrała van Vleuten przed van der Breggen, a Niewiadoma była piąta.