Pliński nie zgadza się z Kadziewiczem! "Ta drużyna ma za słabe środki, by zostać mistrzem"

Siatkówka
Pliński nie zgadza się z Kadziewiczem! "Ta drużyna ma za słabe środki, by zostać mistrzem"
fot. Cyfrasport
Daniel Pliński nie zgadza się z typowaniem Łukasza Kadziewicza. Uważa, że Asseco Resovia ma zbyt słabe środki, by móc wygrać ligę.

Wiele zespołów PlusLigi przeszło gruntowną przebudowę przed sezonem 2020/2021. Jedną z ekip, która zmieniła najwięcej jest Asseco Resovia Rzeszów. Zdaniem Łukasza Kadziewicza właśnie drużyna z Podkarpacia zdobędzie tytuł mistrza Polski. Daniel Pliński nie zgadza się ze swoim dawnym reprezentacyjnym kolegą. - Mają za słabe środki w porównaniu z Grupą Azoty ZAKSA, PGE Skrą i Vervą Warszawa - ocenił.

Asseco Resovia ma za sobą fatalny sezon. Do nowej edycji rozgrywek podchodzi w zupełnie przebudowanym składzie. W kadrze z ubiegłorocznych rozgrywek pozostali jedynie Bartłomiej Krulicki, Rafał Buszek i Bartosz Mariański. Obecnie w ekipie prowadzonej przez Alberto Giulianiego występują takie gwiazdy, jak Fabian Drzyzga czy Klemen Cebulj.

 

Ekipa z Podkarpacia bardzo ciekawie zaprezentowała się podczas Superpucharu Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. Rzeszowianie urwali seta niezwykle mocnemu zespołowi z Kędzierzyna-Koźla. Na pierwszy rzut oka Asseco Resovia zachwyciła potężną zagrywką.

 

Zdaniem Kadziewicza właśnie zespół trenera Giulianiego jest głównym faworytem do zdobycia tytułu mistrza Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Huber błyszczy, Nysa nie dojechała na mecz". Pliński i Kadziewicz ocenili inaugurację PlusLigi

- Kluczem Fabiana, zaraz po odbiciu za plecy, jest gra pierwszym tempem. Estończyk i Amerykanin mogą poszaleć, mimo że nigdy nie będą pierwszą opcją. Zawsze będzie krok w lewo do szybkiego grania za plecy z Butrynem i przygotowywanie się na defensywę dwóch silnorękich z lewego ataku. Środek dobrze podpinany może być siłą, no ale zobaczymy. Ja stawiam ich jako mistrza Polski. Jak wygrają, to będę się puszył jak paw - skomentował.

 

Innego zdania jest Daniel Pliński. - Mają za słabe środki w porównaniu z Grupą Azoty ZAKSA, PGE Skrą i Vervą Warszawa. Skrzydła jak najbardziej ofensywne, z mocną zagrywką. Cebulj, Szerszeń i Butryn to ludzie, którzy kopią na serwie, ale co do środka mam wątpliwości - powiedział ekspert Polsatu Sport.

 

Asseco Resovia jeszcze nie rozpoczęła rozgrywek PlusLigi. W pierwszym meczu miała zmierzyć się z Treflem Gdańsk, lecz został on przełożony ze względu na problemy gdańszczan związane z koronawirusem.

 

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze